Від кого з батьків дитина успадковує ожиріння

news-image: Від кого з батьків дитина успадковує ожиріння
Група європейських учених здійснила дослідження та встановила, що діти отримують у спадок від батьків різні типи жирової тканини.

Про це йдеться в експерименті молекулярних біологів з Університету Південної Данії та вчених з університетів Кельна і Відня, пише 24 канал з посиланням на ScienceDaily.

Вони виявили, що батьківські гени, успадковані потомством мишей, активують розвиток білої жирової тканини – тієї самої, яка накопичується в так званих проблемних зонах, на животі та стегнах.

Як батьківські гени впливають на розвиток ожиріння

Гени, які передані матерями, за думкою експертів, "включають" зростання бурих жирових клітин. Останні здатні захищати організм від скупчення мас білого жиру.

Мова йде про ген H19, який належить до 1%генів, успадкованих тільки від одного з батьків. Вчені встановили, що цей ген пов'язаний з функцією контролю в клітинах бурого жиру. Його активізація в організмі захищає від ожиріння і розвитку резистентності до інсуліну.

Активний ген H19 сприяє запобіганню пов'язаних з надмірним жировідкладенням захворювань – діабету, порушень метаболізму та серцево-судинної системи.

Гени батька сприяють ожирінню
Гени батька сприяють ожирінню

Висновок вчених такий: гени батька сприяють ожирінню, а гени матері захищають від цього організм дитини.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.09.2018 11:15