Відкриття пам'ятника, концерт і зарибнення: Як у Галичі святкували День Дністра

news-image: Відкриття пам'ятника, концерт і зарибнення: Як у Галичі святкували День Дністра
В суботу, 26 травня в місті Галич відбулося святкування Міжнародного дня Дністра.

На святкування приїхали багато високопосадовців, зокрема перший заступник міністра Мінприроди, заступник директора агенства Apele Moldovei, представник ОБСЄ, а також делегації БУВР з кількох областей України, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

За словами начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів (БУВР) Романа Михайлюка, минулого року на зустрічі уповноважених уряду по транскордонному співробітництву було вирішено спільно святкувати День Дністра, щоб привернути увагу до проблем річки. А таких проблем є удосталь. Зокрема одна з них полягає у тому, що Дністер у верхній частині є гірською річкою, яка наносить багато шкоди, а в низовині навпаки є проблеми з обмілінням.

Окрім того, пояснює Роман Михайлюк, маємо виконувати зобов'язання перед Молдовою і подавати їм достатньо води, якою користуються багато міст і сіл.

"Тож для того щоб зменшити негативний вплив людей і залучити громадськість до бережного ставлення до річки ми вирішили провести це свято. Зі свого боку ми також робимо багато заходів по збереженню Дністра. Зокрема є державна цільова програма з розвитку водного господарства у яку входить не тільки розчищення самої річки, а й всього басейну Дністра, укріплення берегів, будівництво дамб, регулювання у водосховищі рівня води, щоб річка не "цвіла" та багато іншого. Також ми видаємо дозволи на спецводокористування, щоб підприємства платили за забрудення води", - каже начальник Дністровського БУВР.

Розпочалося свято з відкриття пам'ятного знака на узбережжі Дністра, опісля відбулося урочисте відкриття святкування.

Як зазначив у вітальному слові заступник Міністра Мінприроди з питань європейської інтеграції Микола Кузьо, сприяти збереженню та примноженню багатств Дністра є нашим спільним завданням.

По завершенню привітань гості свята погасили спецмарку до Дня Дністра.

Опісля всі направились до Дністра, де відбулось зариблення. Посадовці разом з дітьми випустили у річку мальок кількох видів риб.

Також в рамках свята проходила виставка малюнків "Барви Дністра", презентація природних парків басейну Дністра, концерт, за участю різних фольклорних колективів, показ моди, Богатирські ігри та ще дуже багато інших цікавих заходів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 27.05.2018 18:05