Владислав Троїцький у Франківську: Про лінь, війну та імідж України

news-image: Владислав Троїцький у Франківську: Про лінь, війну та імідж України
Сьогодні, 17 червня в рамках фестивалю Porto Franko лекцію прочитав відомий режисер, продюсер, президент фестивалю «Гоголь-Fest» Владислав Троїцький.

Перш за все Владислав Троїцький зауважив, що минулого року він навіть увити не міг, що Porto Franko набере таких масштабів.

«Ваш чарівний палац Потоцьких дає свій настрій фестивалю», - каже режисер.

Опісля Троїцький разом з присутніми на лекції порозмірковував про життя, імідж України у світі, творчість та сучасну ситуацію в державі, інформує коерспондент Бліц-Інфо.

Пропонуємо найцікавіші тези з лекції:

Про «Гоголь-Fest», ковчег і дорогоцінний час.

«Цьогоріч ми обрали тему для «Гоголь-Fest» - ковчег. Якщо сприймати потоп не як велику воду, а як інформаційний спам, який засмічує мозок, виникає питання, що робити нормальній людині, коли їй кажуть - завтра кінець? Заховатися в капсулі від усього, що нас оточує? Нам дарований час, кожна чарівна секунда. Тому не можна чекати поки щось зміниться і відкладати життя на завтра, адже прийде кінець і буде пізно. З одного боку нам нав’язують неминучу катастрофу, але при цьому якось потрібно цінувати час. Тут і виникає образ ковчега, як місця спасіння»

Про імідж України, символи і наш спосіб життя

«Якщо вам доведеться бути за кордоном і спілкуватись з тими хто нічого не знає про Україну, як ви їм поясните, що таке Україна. Як ви її представите? Для мене це був серйозний експеримент, коли я запитав це у підлітків. І знаєте, їм було важко відповісти. У нас немає символів. Звичайно є фольклор, відомі постаті. Проте, що ви скажете своїй дитині про Україну? За що ми зараз воюємо? Має бути чітке уявлення. Так, ми хочемо в Європу. Проте в яку Європу ми хочемо? Там люди важко працюють і дотримуються жорстких правил, а ми живемо у дуже комфортному стані. Звичайно можна скаржитись, що в нас все не так. Проте, коли заходиш у поліклініку чи ще кудись, а там п’ють чай в робочий час, розумієш, що нема на що скаржитись. Нам так добре жити.»

Про творчість, Творця і Божу іскру

«Ви задумувались, що означає фраза Бог створив людину по образу і подобі своїй. Дві руки, дві ноги і голова і це весь Бог? Якось це занадто просто. Творити - творчість. В той момент коли ми творимо, ми уподібнюємося Богу. Звичайно мова про щось хороше. В цей час в людині наче запалюється «Божа іскра», яка дозволяє зробити щось надзвичайне, дивовижне.»

Про свідомість, соцмережі і лінь

«Наша свідомість під впливом соцмереж формується, як у рибок. Коли читаєш новини, то робиш це поверхнево, адже тебе нічого не стосується. Пролистав підряд стрічку і забув. У нас стала фрагментована свідомість. Як важко прочитати якийсь роман, адже це потребує роботи, а людина створіння ліниве. Проте уже потрохи в людях з’являється потяг повернутись до великих форматів. Ми навіть розучилися любити, адже для любові потрібні зусилля. Треба цікавитись кимось. Легше думати тільки про себе.»

Про війну і позитивну роль Януковича

«Не можна розглядати когось, як абсолютне зло. Наприклад Янукович. Якби його не було і він не вчинив так, як вчинив, ми б далі провалювалися у трясовину «постсовка». Так, як це було при Кучмі, Ющенку. От події революції дали нам поштовх щось змінювати. Зараз йде війна за щось більше, ніж просто територія."


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.06.2017 18:31