Як прикарпатські депутати голосували за суперечливу судову реформу


Після трьох тижнів обговорень вчора, 3 жовтня Верховна Рада ввела електронне судочинство.

Документ підтримали 234 народних депутати. Законопроект підтримали майже всі народні обранці від Прикарпаття: представники фракції БПП Михайло Довбенко та Юрій Соловей, "народнофронтівці" Юрій Бабій, Анатолій Дирів, Володимир Шкварилюк, Юрій Тимошенко.  Не голосував - Юрій Дерев'янко. Не змогли визначитись зі своїм рішенням тільки позафракційні брати-укропівці Віктор та Олександр Шевченко. Старшого Шевченка не було в залі, хоча за пенсійну реформу він вже голосував, а молодший утримався під час голосування. Анатолій Матвієнко був відсутній, інформує Бліц-Інфо.

Зазначимо, експерти запевняють, що ця судова реформа несе не тільки позитив, але й певні небезпеки для простих українців. 

Зокрема, як повідомляє 24 канал, українці тепер зможуть подати до суду не виходячи з дому. Так само через свій комп'ютер ви зможете брати участь в судовому процесі. Для цього створлять електронний суд. Щоб брати участь у засіданні суду, тепер достатньо увімкнути комп'ютер. Якщо, звичайно, не йдеться про кримінальний злочин. Та ці позитивні зрушення – ніщо порівняно із загрозами, які несуть кодекси.

Наприклад, через них можуть припинити розслідувати найрезонансніші справи – такі як убивство журналіста Павла Шеремета, причини Іловайського котла, злочини проти Майдану і всі гучні антикорупційній справи НАБУ – якщо вони залежались у слідчих більш ніж на півроку.

Адвокати це нововведення називають процесуальною диверсією депутатів-злочинців, яким треба позбутись справ проти себе самих. До речі, цю правку до нових кодексів вніс нардеп Андрій Лозовий, який сам є фігурантом справи через несплату податків. І це не єдина норма, яка тепер дозволить чиновникам уникати відповідальності.

Також з держави знімають презумпцію винуватості, і тепер вже не посадовцю доведеться доводити свою невинуватість, а громадянину, що цей посадовець порушує закон. Це може стати чудовим механізмом закривати справи. І не лише ця нова норма обурює багатьох юристів.

Нарешті шокує і те, що судді зможуть прямо "на місці" виписувати штраф аж в 34 тисячі гривень тим учасникам процесу, які буцімто порушують порядок. Кілька разів громадськість закликала парламент не ухвалювати "драконівські норми".