З миру по нитці: На старовинні двері з Грушевського чекає реставрація

news-image: З миру по нитці: На старовинні двері з Грушевського чекає реставрація
Сьогодні, 12 березня відбулася прес-конференція активістів ініціативи "#ФранківськЯкийТребаБерегти", керівництва ІФНМУ та медиків щодо збереження старовинних дверей з Грушевського.

Зокрема у співпраці активістів, медуніверситету і лікарів будуть відреставровані старовинні двері з фізіологічного корпусу університету. Це вже 15-ті, ювілейні двері ініціативи Франківськ Який Треба Берегти.

"Архітектура - це обличчя нашого міста. Для нас дуже важлива співпраця з навчальними закладами, адже вони виховують майбутнє покоління містян. І діти, які будуть рости серед збереженої старовини, будуть її берегти надалі",- каже активістка ініціативи Марія Козакевич.

За словами активістки, кожні двері мають свою історію і сюрпризи. Що стосується дверей з вулиці Грушевського, то ініціатива знайшла старовинні фото часів другої світової, де видно, що вони не були зашиті наглухо, як зараз, а мали скло. Як розповів лікар-хірург Іван Гудз, багато його знайомих є користувачами соцмереж. Тож лікар вирішив використати це для користі.

"Серед наших випускників є багато відомих людей. Зрозуміло що ми не можемо собі багато дозволити, але кожен може не сходити зайвий раз у кафе, а віддати ці кошти на збереження старовини. Тож я започаткував збір коштів у соцмережі. Ми зібрали 5400 гривень, але збір ще не закінчений",- каже лікар.

Водночас ректор університету Микола Рожко наголосив, що у вишу є 29 корпусів і всі є дуже старими.

"Треба думати, що перше зробити: навчальні корпуси, гуртожитки чи старовинні двері. Зараз у нас з'явилась можливість і ми взялися за реставрацію, яка теж дуже необхідна. Проте зробити все і відразу не можливо, адже у міністерстві освіти мене не зрозуміють, якщо я кину сто тисяч на реставрацію дверей, коли в університеті ще багато нагальних проблем. Проте у планах, після дверей на Грушевського, взятися за відновлення старовинних сходів у цьому приміщенні",- анонсував ректор.

Читайте Бліц-Інфо в Telegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.03.2018 11:43