Закон про медреформу: Як голосували прикарпатські нардепи

news-image: Закон про медреформу: Як голосували прикарпатські нардепи
Сьогодні, 19 жовтня Верховна рада прийняла у другому читанні і в цілому урядовий законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»

За прийняття відповідного законопроекту №6327 проголосувало 240 депутатів. Проти - 42. Ще 23 утримались, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

Серед народних депутатів від Прикарпаття медреформу підтримали Михайло Довбенко, Юрій Бабій, Анатолій Дирів, Володимир Шкварилюк, Юрій Тимошенко.

Утримались під час голосування Юрій Соловей, Юрій Дерев'янко, Віктор Шевченко. Олександр Шевченко не голосував, а Анатолій Матвієнко був відсутній.

Законопроектом передбачається з 1 січня 2018 року початок зміни моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці. Оплата за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом на вторинній та третинній ланці буде впроваджуватися з 2019 року. До 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації.

Так, парламент передбачив створення центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів, здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені у встановленому порядку територіальні органи.

Реформа передбачає у межах державного гарантованого пакета надання державою пацієнтам оплату за рахунок коштів Державного бюджету України в обсязі, встановленому законом, необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги; первинної медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної допомоги, медичної реабілітації, меддопомоги дітям до 16 років, а також супроводженням вагітності і пологів.

Відповідно до законопроекту для всієї території України будуть встановлені єдині тарифи оплати медичних послуг і препаратів, які будуть надаватися за програмою медичних гарантій. Отримувати оплату за медобслуговування пацієнтів будуть установи охорони здоров'я і фізичні особи-підприємці, які укладуть відповідні договори з Національною службою здоров'я. У тариф закладається оплата праці медичних працівників не менша за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому буде застосовуватися тариф.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.10.2017 15:00