Збудувати новий будинок пропонують мешканці аварійної пам’ятки на Січових

news-image: Збудувати новий будинок пропонують мешканці аварійної пам’ятки на Січових
Минулого тижня в середмісті Івано-Франківська обвалився балкон третього поверху будинку на вулиці Січових Стрільців, 16.

Як писало Бліц-Інфо, 87-річна пенсіонерка стояла на балконі саме в той час, коли обвалився його кут.  Уламки балкону впали на другий поверх будинку, а потім й на перший. Жінку з переломом ноги та підозрою на перелом ребер госпіталізували до обласної клінічної лікарні. Втім наступного дня вона померла.

Відтак мешканці будинку впевнені, що у будинку зараз жити небезпечно, тож вони пропонують віддати пам’ятку архітектури забудівнику, який би переселив їх у нові квартири. Сьогодні, 10 липня з цією пропозицією прийшли до міської ради.

«Все дуже просто – я свою квартиру поміняю забудівнику, тож він стане власником 80% будівлі. Відтак він має дати місту гарантію, що будинок залишиться архітектурною пам’яткою, а ви у свою чергу маєте дати дозвіл на реконтрукцію. Москва, Ленінград – всі ці міста залишали фасади, а всередині перебудовували будинки», - наголошує мешканка кам’яниці.

Водночас представники міської влади категорично проти такого вирішення проблеми.

«Архітектура замовила у «Діпроміста» проект позачергових заходів по цьому будинку. Давайте вийдемо на місце та подивимось. Можливо зараз потрібно провести позачергові заходи, аби запобігти подальшій руйнації», - каже заступник міського голови Микола Вітенко.

Однак мешканці будинку виступають проти цього.

«Нам труни вже купляти, чи завтра?», - риторично цікавляться люди.

Втім, не всі підтримують передачі будинку забудівнику. Зокрема, Світлана Пронь наголосила, що власники нежитлових приміщень категорично проти руйнації культурної спадщини і готові взяти дольову участь у протиаварійних роботах по збереженні цілісності та автентичності пам'ятки архітектури.

Пояснити мешканцям те, що після їхньої «реконструкції» забудівник замість трьох поверхів зведе, як мінімум шість намагався і начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак.

«Ви говорите за інвестора - скажіть мені свою математику: Будинок умовно має 1000 квадратних метрів і забудівник готовий поміняти їх на таку саму площу? Ви розумієте, що цього не буде?», - поцікавився архітектор.

У свою чергу управитель будинку директор ТОВ «Балтія-сервіс» Максим Сирлик зауважує, що питання вирішити не вдасться, оскільки мешканці не готові йти на компроміс. Також проти долучення коштами для реконструкції будинку. Адже ще раніше їм пропонували проект співфінансування, але люд відмовились.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 10.07.2018 13:30