Зі сварками і взаємними звинуваченнями: В Угринівській ОТГ так і не провели сесію

news-image: Зі сварками і взаємними звинуваченнями: В Угринівській ОТГ так і не провели сесію
Сьогодні, 20 липня мала відбутись третя, чергова сесія Угринівської сільської ради ОТГ VII демократичного скликання.

В порядку денному було запропоновано розглянути чотири питання і різне. Втім, сесія так і не відбулася, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зокрема, перед початком сесії присутні депутати від "Свободи", "УКРОПу" та "Радикальної партії" зауважили голові, що вони навіть не ознайомлені з проектами рішень, за які мають голосувати. Адже як виявилося, сільрада ОТГ порушуючи закон "Про доступ до публічної інформації" не розмістила їх на сайті громади для ознайомлення. Окрім того депутатів обурив той факт, що навіть перед початком сесії їм не роздали проекти рішень.

Голова ОТГ Мирослав Вівчаренко пояснив це тим, що мовляв громада молода, тільки формується і не все знає, як робити, тож треба їх зрозуміти. Окрім того сайт ОТГ запрацював тільки два дні тому, тож не було змоги оприлюднити проекти. Втім за словами юриста, зараз вже всі рішення є на сайті. На це депутати зауважили, що ОТГ вже три місяці, як сворена, а голова третій термін на посаді, тож це не виправдання.

У свою чергу присутній на засіданні депутат облради Ігор Дебенко наголосив голові ОТГ, що не оприлюднивши проектів рішень, вони порушили закон.

"Згідно закону всі проекти рішень мають бути оприлюднені не менше, як за 20 днів. Чи це буде на стенді, чи на сайті, чи це буде окремо відведене місце десь на робочому столі секретаря, закон дозволяє у будь-який спосіб. Ви визнаєте, що порушили закон?", - запитав Дебенко.

"Визнаю", - сказав Мирослав Вівчаренко.

Опісля депутати попросили хоча б перед сесією роздати їм друковані проекти рішень. На це Мирослав Вівчаренко сказав, що у них немає своєї друкарні, щоб роздрукувати кожному депутату так терміново всі проекти рішень. Втім протягом години секретаріат все ж роздрукував один проект рішення і роздав депутатам для ознайомлення.

Ще одним порушенням, на яке звернули увагу було те, що рішення про скликання сесії голова підписав за п'ять днів до неї, а не за десять, як вимагає закон. А засідання призначив з порушенням регламенту не на 17, а на 16 годину.

Після довгої суперечки з взаємними звинуваченнями, голова переніс засідання сесії, адже не зібрався кворум депутатів. На засідання не прийшли обранці від "БПП", "Аграрної партії" та "Батьківщини". Голова пояснив це сезоном відпусток.

Втім, присутні депутати все ж вважають справжньою причиною перенесення сесії є те, що голова ОТГ усвідомив, що за прийняття рішень з порушенням законодавства, може бути притягнений до кримінальної відповідальності. 

Водночас після сесії деякі депутати сказали, що все ж звернуться з заявою в правоохоронні органи про притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення термінів оприлюднення публічної інформації. 

Детальніше, як відбувалися події можна переглянути у відео.

До теми: Аби не дізналась громада? В Угринівській ОТГ приховують публічну інформацію


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.07.2018 19:42