Оголошення воєнного стану: Що думають прикарпатці


У неділю, 25 листопада російські судна захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення.

Вже під час нічного засідання РНБО України одноголосно підтримала пропозицію президенту України ввести воєнний стан строком на 60 днів.

Для його запровадження відповідне рішення президента повинна схвалити Верховна Рада України, яка має зібратися сьогодні, 26 листопада о 16:00 на позачергове засідання.

Ця новина викликала велику кількість різноманітних коментарів серед українців.

"На жаль, як завжди - для когось випробування, а для інших нові можливості. Але зараз об'єктивно важливо, щоб країна вийшла з цього міцнішою. Про інше подумаємо згодом", - впевнений політолог Василь Кедик.

"95%, що воєнний стан буде запроваджено: вибори перенесуть на літо, акції будуть заборонені, на ЗМІ вводять обмеження, а не згідних відправлять у ЗСУ.
Не панікуйте", -
пише прикарпатський журналіст Євген Гапич.

А народний депутат від Прикарпаття Олександр Шевченко вважає, що у президента починається паніка.

"От і дочекались ми спробу реалізації плану Порошенка !!! І відео з Корабля аргесора знімалось начебто, щоб на 100% виглядало як агресія ...І це на п’ятий рік війни... І раніше не було начебто підстав? Іловайськ, десять тисяч загиблих не було підставою, а зараз якраз..?", - написав нардеп.

Натомість франківець Андрій Коваль закликає не шукати зраду, там де її немає.

"Вибори - це фігня, порівняно з тим, що орки можуть напасти повномасштабно і шанси у нас будуть тільки тоді, коли країна об'єднається! Як маєте писати дурне, то краще забудьте пароль від ФБ... Морякам, які потрапили в полон сил і терпіння щоб не зламатися і живими повернутися додому" - пише Коваль.

Натомість науковець, уродженець Коломийщини Микола Лазарович сподівається, що Верховна Рада затвердить воєнний стан. 

"Після того, як Верховна Рада України затвердить запровадження в державі воєнного стану, потрібно, зрештою, назвати речі своїми іменами, зокрема війну – війною, і, звичайно, розірвати всі стосунки з РФ/Мордором. А там і ми, ветерани, підтягнемося. Слава Україні!", - написав Лазарович.

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок з цього приводу опублікував в мережі заяву фракції. За його словами, націоналісти вимагали запровадження в державі воєнного стану ще в лютому 2014 року, одразу після початку агресії РФ у Криму. 

"На жаль, тоді влада нас не почула. І продовжувала ігнорувати наші вимоги всі наступні роки війни, торгуючи з агресором та підписуючи зрадницькі мінські угоди. Народні депутати-свободівці будуть голосувати за запровадження воєнного стану. Це необхідно для держави. Але націоналісти застерігають: воєнний стан не має стати політтехнологією для виборчої кампанії. Це повинен бути реальний механізм для боротьби з агресором. Тому закликаємо всіх українців бути пильними та готовими в будь-який момент дати відсіч ворогу на всіх ділянках", - закликав Олег Тягнибок