155 медичних закладів Івано-Франківщини безоплатно лікували пацієнтів у 2021 році


Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних опера

У 2021 році 155 медичних закладів Прикарпаття надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 15 приватних закладів та 36 лікарів приватної практики. 

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням області у 2021 році понад 4,3 млрд грн. Зокрема: 

За екстрену медичну допомогу — майже 354 млн грн; 

За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів — 768 млн грн; 

Та понад 2,4 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні. 

“Медична допомога на Івано-Франківщині вже другий рік надається за Програмою медичних гарантій. Пацієнти звертаються до сімейних лікарів, отримують електронні направлення, йдуть до вузьких спеціалістів, на обстеження чи лягають у стаціонар, а НСЗУ платить за їхнє лікування. Умови однакові і для комунальних, і для приватних медичних закладів.

Це дає змогу пацієнтам обирати, де отримувати медичну послугу. А лікарні заробляють у НСЗУ кошти як автономні підприємства і можуть вкласти їх у розвиток, купити необхідне обладнання та ліки, найняти кваліфікованих фахівців, щоб медична допомога пацієнтам ставала тільки кращою”, – пояснює директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Лікування COVID-19 та вакцинація входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними для жителів області. У 2021 році НСЗУ заплатила за медичну допомогу в стаціонарі лікарень більше ніж 715 млн грн. За проведення вакцинації від COVID-19 оплати перевищили 20 млн грн.

Особлива увага Програми медичних гарантій у 2021 році була зосереджена на наданні таких пріоритетних медичних послуг, як діагностика онкозахворювань, медична допомога при інфарктах, інсультах, допомога при пологах та неонатальна допомога. За ці послуги НСЗУ заплатила медичним закладам Івано-Франківської області понад 217 млн грн. На лікування онкологічних захворювань, яке часто є тривале і дороговартісне, НСЗУ виплатила понад 137 млн грн. 

У наступному 2022 році Програма медичних гарантій продовжить працювати в інтересах пацієнтів. Вимоги до обладнання, медичного персоналу та організації медичних послуг лікарень, які надають пріоритетні послуги, стануть більш жорсткі. Це дозволить покращити якість медичного обслуговування жителів області і зменшити їх фінансові витрати на лікування. Національна служба здоров’я і надалі працюватиме над тим, щоб українці могли лікуватися ефективно, якісно й не зазнавати при цьому надмірних фінансових витрат.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!