"Багато пилюки, диму, крові та криків" - прикарпатка, яка з сином пережили удар по Охматдиту


Семирічного Єгора Завадецького з села Голинь Калуської громади на Івано-Франківщині сьогодні перевезли у київський кардіоцентр після того, як росія поцілила у Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит».

Про це «Вікнам» телефоном розповіла мама хлопчика Анастасія Завадецька. За її словами, у сина набряк головного мозку, а також очей. Він дев’ятий день перебуває у комі третьої стадії.

«Коли Єгор впав з велосипеда, то основний удар був у печінку, саме на її з’єднання. У Києві нам сказала, що одну з половин потрібно видаляти. Майже дев’ять годин тривала операція, після якої син був дві доби при свідомості, говорив та реагував. Але в залишку, що зберігся, утворився тромб. І знову операція, яка тривала 3,5 години. Після цього у нього на двадцять хвилин зупинилося серце і знадобилося переливання крові».

За словами матері, у хлопчика відмовила печінка, нирки, не працював шлунок. Також на правій руці відмирає вказівний палець. Зараз Єгор перебуває на діалізі.

«За аналізами, за словами лікаря, печінка відновлюється, але до повного потрібно ще два тижні. Проте ніхто не знає, як на це реагуватиме мозок, адже кожної хвилини ситуація може змінитися. Температура тіла також різко падає. Деякі ліки ми отримуємо в лікарні, інші — доводиться купувати».

Жінка пояснює, що зараз вони вдвох з чоловіком чергують біля сина, а бабуся із трьома іншими дітьми в цей час перебуває у знайомих.

Сьогодні під час ракетного удару по лікарні, який завдали російські окупанти, Анастасія Завадецька була у палаті свого сина на сьомому поверсі «Охматдиту». Каже, що спочатку бачила у вікно, як поруч горів після попадання завод і десь через дві хвилини попало і в будівлю лікарні.

«Я якраз схилилася над сином, щоб помолитися і тут бачу швидкісний вогонь. Два вікна у палаті вилетіли, а біля мого сина вікно вціліло. Вірю, що Бог його недарма врятував. Ще у реанімації лежав один хлопчик, — він також живий. Ми зразу лягли на підлогу, потім нас вивели на нульовий поверх, але там була пожежа».

Анастасія Завадецька розповіла, що після прильоту всі апарати життєдіяльності виключились, лікарі метушилися, щоб допомогти хворим.

«На коридорі було багато пилюки, диму, крові та криків. Багато дітей поранено».

Чоловік у той час був на першому поверсі з наймолодшою дитиною. Він встиг її прикрити собою, адже почали від удару обсипатись стіни.

Єгора перевезли у кардіологічний центр, який недалеко від «Охматдиту», проте через перекриті дороги на це пішло більше часу. Також, за словами Анастасії, їхній лікар-трансплантолог, який робив операцію на восьмому поверсі, отримав поранення в голову.

Сім’я Завадецьких просить небайдужих про молитву та фінансову допомогу.

Допомогти родині можна за реквізитами:

номери карток батьків Єгора

4790729927451294 (Ощадбанк)

5167803281953864

4790729953543030

Як повідомляли "Вікна", семирічний Єгор Завадецький закінчив перший клас. Він — з багатодітної родини внутрішньо переміщених осіб із Херсона. У Голинь переїхали до родичів по батьковій лінії. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!