Через свята прикарпатці частіше звертаються до медиків з панкреатитами


До обласної лікарні почастішали звернення прикарпатців з гострими панкреатитами.

«Після різдвяних свят маємо чимало пацієнтів з гострими панкреатитами, а це означає, що люди переїдають та зловживають алкоголем, – говорить завідувачка відділення гастроенторології Ольга Романів. – Наш організм потребує балансу та міри, якісної та здорової їжі, проте після посту люди їдять багато і часто не мають стриму...».

«Порушення режиму харчування майже ніколи не обходиться без наслідків, а якщо зловживаємо алкоголем, гострою та жирною їдою, то однозначно шкодимо собі, – продовжує лікарка. – Здавалося б очевидні правила, про які ми всі добре знаємо, проте їх слід повторювати, а головне – дотримуватись: їжа з акцентом на клітковину та білок, відсутність генно-модифікованих продуктів, обмежене споживання жирів, достатній сон, поміркованість та баланс у всьому».

Лікарі відділення акцентують, що симптоми панкреатиту дуже схожі на більшість хвороб шлунково-кишкового тракту, тому варто одразу звертатися до фахівців, адже вчасна діагностика та правильне лікування можуть вберегти від неприємних і важких наслідків.

Гастроенторолог Віталій Петрина додає також, що сьогодні пусковим фактором багатьох недуг шлунково-кишкового тракту є стреси, і закликає бути уважнішими до проявів своєї поведінки, реакцій на ті чи інші життєві обставини, з увагою і турботою ставитись до свого організму та не зволікати зі зверненням до фахівців.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!