Данія дозволила Україні використовувати передані F-16 для ударів по цілях у росії


Данія дозволила Україні завдавати удари по військових цілях у росії з винищувачів F16.

Про це заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Очікується, що Данія надасть Україні 19 винищувачів F-16, повідомляє 24 канал.

Як пояснив Ларс Люкке Расмуссен, дозвіл на удари по Росії з F-16 – це не нова позиція Данії і є частиною допомоги.

Коли ми обговорювали це з нашим комітетом у закордонних справах в данському парламенті, ми з самого початку чітко дали зрозуміти, що це частина самооборони, яка, можливо, також передбачає завдання ударів в по військових об'єктах на цій важливій території,
– сказав глава МЗС Данії.

Зазначимо, що перші літаки F-16 прибудуть в Україну упродовж цього літа. Данія, ймовірно, стане першою країною, яка передасть ці літаки.

Раніше міністр закордонних справ Данії стверджував, що вони йдуть за графіком і вже у найближчі місяці ЗСУ отримають перші 6 винищувачів. Також про готовність надати F-16 Україні заявила й низка інших країн. 

Зокрема в Бельгії оголосили, що нададуть Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. Перші винищувачі прибудуть в нашу країну вже цього року. Також країна пообіцяла надати боєприпаси до літаків. Це зобов'язання буде офіційно закріплено в угоді, яку підписали у Брюсселі під час візиту президента України Володимира Зеленського. Втім, прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо розповів, що винищувачі, які передає його країна, можна буде використовувати тільки на українській території. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!