Де близьким родичам зниклих безвісти отримати юридичну допомогу безоплатно


Близькі родичі людей, які зникли безвісти у зв’язку з бойовими діями, під час пошуків можуть потребувати юридичної допомоги. Отримати таку допомогу можна безоплатно, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги.

Система безоплатної правничої допомоги — це мережа бюро правничої допомоги та дистанційні сервіси, через які можна проконсультуватися з юристом телефоном чи онлайн.

Близькі родичі та члени сім’ї людини, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на отримання достовірних відомостей про місце перебування цієї особи, обставини її загибелі (смерті), місце поховання, якщо воно відоме.

Які послуги пропонує система

- юридичні консультації;

- допомогу зі складенням запитів, заяв тощо;

- надання правової інформації, наприклад, про алгоритм дій при пошуках людини чи при порушенні строків розгляду звернень від членів родин військовослужбовців, оформлення грошової допомоги;

- допомогу з розв’язанням у правовий спосіб інших життєвих проблем, що виникли внаслідок зникнення близької людини.

За словами юристів системи БПД, за 8 місяців цього року до них уже звернулося близько 1000 людей, що шукають своїх зниклих близьких. 

Приклади надання допомоги родичам зниклих безвісти за особливих обставин:

- матері допомогли скласти заяву, щоб отримати інформацію від військової частини щодо розслідування обставин зникнення безвісти її сина;

- жінці допомогли встановити у судовому порядку факт батьківства зниклого безвісти захисника щодо доньки та внести дані про нього як батька в свідоцтво про народження, щоб дитина могла скористатися пільгами та виплатами;

- дружині допомогли скласти заяву для встановлення факту позбавлення чоловіка особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;

- дружині зниклого військовослужбовця допомогли скласти до військової частини заяву про виплату грошового забезпечення;

- матері допомогли скласти заяву до командира військової частини про звільнення з військової служби її молодшого сина, оскільки старший зник безвісти. 

 

Як звернутися по допомогу

Отримати юридичну допомогу можна у найближчому бюро правничої допомоги: https://bit.ly/bpd_buro

Або ж скористатися дистанційними сервісами системи:

контактний центр системи БПД: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні)

зателефонувати з Telegram: https://t.me/+380677213103

написати юристу в Telegram: https://t.me/LegalAidUkraineBot

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!