До Івано-Франківська на Патріарший Собор УГКЦ з’їдуться делегати з цілого світу


Сьогодні в ОДА провели засідання оргкомітету щодо підготовки до проведення Патріаршого Собору УГКЦ в Івано-Франківську. У заході взяли участь голова ОДА Олег Гончарук, голова облради Василь Скрипничук, очільник Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин

Як зауважив голова ОДА Олег Гончарук, на цей рік випало відзначення двох важливих подій – 150-річниця з дня народження Митрополита Андрея Шептицького та проведення Патріаршого собору. Тож область має показати себе з найкращої сторони і не осоромитись перед цілим світом. Відповідно, потрібно відремонтувати дороги наскільки дозволяє фінансування.

«Також дуже важливе питання безпеки, бо є дуже багато людей, які будуть щасливим якщо у нас щось буде погано. Ми повинні показати, що ми згуртовані і може гідно це зробити» - наголосив Гончарук.

А митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин зазначив, що якщо церква з владою об’єднається, то все вдасться.

«Це дуже визначна подія, адже раніше її ніколи в нас не було. Синод рахує, що Івано-Франківщина готова прийняти таку визначну подію. Якщо ми разом підготуємось, то все буде добре. І при будь-якій погоді Синод на Прикарпатті відбудеться. Але окрім загальної програми, у людей може виявитись вільна хвилинка, тож вони могли б побачити нашу культуру, наші традиції, пам’ятки архітектури та храми. Якщо сподобається, то вони можуть приїхати ще не раз. А все, що буде зроблено в рамках підготовки залишиться Івано-Франківську – дороги, пам’ятник», - підкреслив митрополит.

Як розповів присутнім генеральний секретар цієї сесії Патріаршого Собору Олег Каськів, очікується прибуття до Івано-Франківська понад 350 делегатів з різних країн.

«Згідно програми Собор розпочнеться 25 серпня. Але делегати будуть прибувати вже з 21 серпня. Вже є зареєстровано 94 делегати. Знаємо, будемо мати делегата з Росії, Казахтану, навіть будемо мати делегата з Канарських островів, де також є Греко-католицька церква. Плануємо вже з 21 серпня організовувати делегатам екскурсії до історичних памяток, щоб вони побачили привабливість Прикарпаття. Також надіємось, що до Патріаршого собору встигнемо відкрити памятник Андрею Шептицького. Окрім того, заплановано щодня на 14:30 проводити прес-конференції. Перший – це будуть представники з Америки та Австралії, другий – з Європи. А на третій день вже дасть прес-конференцію Блаженніший Святослав», - подлився планами Олег Каськів.

Голова облради Василь Скрипничук зазначив, що ще кілька років тому, Івано-Франківська облрада прийняла програму щодо співпраці з церквою. Згідно з якою, з обласного бюджету можуть виділятися коштів на заходи релігійного характеру.  Тож, треба внести до неї зміни щодо саме цих двох заходів. Оскільки ще є час, то облрада ще би мала встигнути. І, наголосив Скрипничук, облрада готова до співпраці і готова допомагати.

А міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус підсумував, що приймати Патріарший собор - це величезна  відповідальність та, водночас,  велика честь для Івано-Франківська.

"Тож треба зробити все, щоб Блаженніший Святослав на підсумковій прес-конференції сказав, що це найкращий собор на якому він бував. Зі свого боку хочу запевнити, що встановлення пам’ятника Андрею Шептицькому має бути завершене вже у липні. А вже урочисте відкриття буде проведено під час Патріаршого Собору», - повідомив Анушкевичус