Двох колишніх чиновниць з Луганщини судитимуть за співпрацю з окупантами


Слідчі СБУ завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувачення в колабораційній діяльності т. зв. «заступниці начальника податкової» окупаційної влади Старобільська.

Йдеться про 39-річну мешканку Старобільська. Після захоплення міста російськими військами вона добровільно зайняла керівну «посаду» в незаконному правоохоронному органі – т. зв. «об’єднаній державній податковій інспекції в місті Старобільськ державного комітету податків і зборів ЛНР».

До окупації колаборантка працювала начальницею адміністративно-господарського відділу Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, згодом реформованого у відділ обслуговування громадян №12 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Пенсійного фонду у Старобільську.

Колаборантка обвинувачується за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Це добровільне зайняття громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території. Такі дії караються позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Також, слідчі СБУ передали до суду обвинувальний акт щодо колишньої чиновниці Сватівської райдержадміністрації, яка працює на окупантів. Раніше 46-річна місцева жителька працювала начальницею відділу соціальних допомог та компенсацій Управління соціального захисту населення Сватівської районної державної адміністрації.

Після приходу в місто російських загарбників стала «заступницею начальника» у т. зв. «управлінні соціального захисту населення адміністрації Сватівського району ЛНР».

Обвинувачується в добровільному зайнятті громадянином України посади, пов‘язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

За злочин, передбачений ч. 5 ст. 111-1 КК України, на неї очікує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з Головним управлінням СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Обвинувачення в суді підтримує Івано-Франківська обласна прокуратура.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!