Фахівці через пів року перевірили дорогу в Бурштині, яку будували із золи


Фахівці ДП "ДерждорНДІ" оцінили технічний стан експериментальної ділянки автомобільної дороги, влаштованої минулого року із застосуванням золи.

Маємо реальний практичний кейс - будівництво під‘їзної автомобільної дороги до прохідної І блоку Бурштинської ТЕС (Івано-Франківська область) з використанням відходів виробництва, науково-технічний супровід якої здійснював Інститут, інформує Бліц-Інфо.

Зокрема, експеримент полягає в додаванні до окремих шарів конструкції дорожнього одягу (КДО) золи, а саме:

На 1 ділянці (200 м) КДО передбачає 4 шари: 26 см ЩПС С5, яка містить 30 % вологої золи з гідровідвалу; 12 см ЩПС, укріпленої цементом, яка містить 25 % вологої золи з гідровідвалу та два шари, загальною товщиною 12 см, суміші бітумо-мінеральної з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення.

На 2 ділянці (700 м) конструкція дорожнього одягу передбачає влаштування двох шарів, загальною товщиною 12 см, суміші бітумо-мінеральної з повною заміною мінерального порошку на суху золу винесення.

Півроку експлуатації, враховуючи зимовий період, показали, що ділянка знаходиться в хорошому стані. Успішні практичні кейси в регіонах сприятимуть поширенню практики застосування місцевих матеріалів в дорожньому будівництві, що дозволить зменшити собівартість будівництва автомобільних доріг та вирішити екологічну проблематику.

Нагадаємо, раніше Бліц-Інфо повідомляв, що у Бурштині збудували дорогу із золи та асфальту.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!