Франківців запрошують на показ віднайденої кінохроніки Галичини 1930-х років


У п'ятницю, 21 лютого, о 18:00 з ініціативи телерадіокомпанії "Вежа" в підземному переході "Ваґабундо" (вул. Пилипа Орлика, 7) відбудеться показ віднайдених кінохронік Галичини авторства Юліана Дороша та, ймовірно, Івана Яцентія, що досі вважались втраченими.
У рамках заходу почуємо коротку лекцію Ірини Патрон про кіноспадщину Ю. Дороша та розповідь Олександра Дебича про пошуки цих кіноплівок у діаспорних архівах.

На події вперше демонструватимуться:
  • фрагменти фільму «ГУЦУЛЬЩИНА» (про життя та традиції гуцулів, автори зйомок – ймовірно, І. Яцентій, або Ю. Дорош, 1930-ті роки)
  •  "ОСТАННІЙ САЛЮТ КОМАНДИРОВІ " (про похорон Генерала Української галицької армії Мирона Тарнавського, автор зйомок – Ю. Дорош, 1938 р.)
  • Особливістю цієї 14-ти хвилинної кінохроніки є те, що спершу це був німий фільм, який озвучили вже у діаспорі після Другої Світової війни. На відео зафіксовані знані у Галичині особистості, такі як Роман Шухевич, Андрей Шептицький, Андрій Мельник, Роман Купчинський, Мілена Рудницька та інші.

Вхід вільний! Детальніше про подію на сторінці у Фб.

ДОВІДКА: Юліан-Юрій Дорош (1909–1982) – пластун, випускник Станиславівської ґімназії, український фотограф-художник, один із основоположників української кінематографії в Галичині.