Прикарпатки можуть отримати 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу


Жінки, що продовжують вести бізнес під час війни можуть отримати грошову премію від Франко-української торгової палати.

100 000 грн на розвиток власної справи та поїздку в Париж отримає переможниця премії “Створено жінками - 2023” від Франко-української торгово-промислової палати. Подача заявок розпочалась 3 лютого. В конкурсі можуть взяти участь жінки, що продовжують вести підприємницьку діяльність попри війну. 

Крім грошової допомоги, всі фіналістки отримають консультаційну підтримку і членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті.

“Конкурс відбувається вже 5-й рік поспіль. Премія не зупинилась і під час війни. Ми з впевненістю дивимося у майбутнє України, віримо в її перемогу і процвітання. Саме тому французькі компанії, які представлені в Україні, ніколи не припиняли своєї діяльності, і саме тому Франко-українська торгово-промислова палата продовжує підтримувати жіноче підприємництво, надаючи грант на розвиток бізнесу для переможниць премії. 55% українських підприємиць продовжують вести бізнес попри війну і заслуговують на визнання, підтримку та заохочення” - вважає Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати.

“У війні, яка завдає тяжкого удару, українські жінки не є жертвами: вони борються зі зброєю в руках, керують компаніями, волонтерять і піклуються про близьких. Тож у рамках підтримки, яку Франція надає Україні, хочу від імені Посольства Франції знову підтримати цю п'яту премію "Створено жінками"." і з нетерпінням чекаю на зустріч з кандидатками, котрі завоюють нашу прихильність” - каже Етьєн де Понсен, Посол Франції в Україні.

Війна негативно вплинула на 95% українських підприємиць, саме тому, вони як ніколи потребують підтримки. Через військові дії бізнеси зазнали великих втрат, від фізичного знищення підприємств до корінної зміни ринку споживачів. Деякі вимушені зупиняти свою діяльність, деякі намагаються перенести виробництва й офіси в інші регіони України та розпочати все з “нуля”. 

“У 2022 році спостерігається негативна тенденція з жіночим підприємництвом — якщо у 2021 р. жінки очолювали понад 33% українських компаній, то у 2022 їхня частка зменшилася на 4%, - розповідає Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати. “За нашою статистикою —  60% бізнесів, що подали заявки на участь в конкурсі “Створено жінками” 1 лютого 2022, зупинили свою діяльність станом на травень 2022. Саме тому наша мета - надати підприємицям не лише фінансову підтримку, але й поділитися досвідом успішних жіночих бізнесів, показати можливі напрямки розвитку, надихнути тих, хто лише наважується на власну справу”. 

Участь в конкурсі безкоштовна. Для цього необхідно до 15 березня 2022 року заповнити заявку на сайті та надати пакет документів: презентацію, коротке відео про проєкт і офіційний реєстраційний документ. Кожна заявка оцінюється за такими критеріями: оригінальність і мета бізнесу, стратегічне бачення, якість презентації. Учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів пройдуть у наступний тур, де відбуваються співбесіди з журі.

Головний приз премії — 100 000 грн на розвиток справи й поїздка в Париж. А також спеціальні призи для фіналісток від учасників Франко-української торгово-промислової палати. Торік конкурсантки додатково отримали 50 000 грн та 25 000 грн від спонсорів - членів палати. Загалом, за 5 років було виплачено майже півмільйона гривень.

За останні 5 років участь у конкурсі “Створено жінками” взяло 347 підприємиць. Фіналістками стали 26 жінок, переможницями - 12, ще 4 отримали спеціальні відзнаки. Сфери їхньої діяльності охоплювали медичну галузь, виробництво харчів, іграшок, косметичних засобів, освітні та транспортні послуги тощо.

Торік однієї з 10 фіналісток премії стала мешканка Івано-Франківська Марта Кондрин, співзасновниця шкіряної мануфактури Shuflia, що є резидентами “Промприлад.Реновація”. Мануфактура виробляє багатофункціональні й довговічні речі зі шкіри, а з початком повномасштабної війни почала виробляти спеціальні військові паски та триточкові ремені. Завдяки донорам ці вироби передають на фронт безоплатно. Також компанія допомагає опанувати професію людям, яки втекли від війни в Івано-Франківськ.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!