Франківки можуть записатись на безкоштовну мамографію. Як і де це зробити?


Вже з 1 березня стартує запис на прийом та проведення мамографії в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська.

Скринінг молочної залози обов’язково потрібно проходити раз на рік всім жінкам після 40. А тому міська влада Івано-Франківська передбачила безкоштовну мамографію для жінок цієї категорії. Обстеження в ЦМКЛ здійснюватиметься за направленням від сімейного лікаря.

«За даними статистики, щогодини в нашій країні одна жінка вмирає від раку грудей. Рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% випадків. Натомість в Україні його зазвичай діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується», - відзначає завідувач рентгенологічного відділення ЦМКЛ Ігор Соколовський.

Протипоказання для проведення мамографії - вагітність і лактація. Про наявність імплантів слід попередити лікарів зазделегідь.

Попередня підготовка до мамографії:

- відмовтеся від використання косметичних засобів (антиперспірантів, лосьйонів, кремів, присипок);

- одягніть зручний одяг, роздільний верх;

- за 3 дні до обстеження відмовтесь від кофеїну і продуктів з його високим вмістом;

- з собою мати результати попередніх обстежень (диск, плівка, опис тощо);

- обирайте дату мамографії, узгодивши це з своїм менструальним календарем - запишіться на початку менструального циклу (з 6-го по 12 день).

При бажанні отримати зображення мамографії на руки - взяти з собою чистий комп`ютерний диск.

Направлення від сімейного лікаря має бути з кодами послуги Х41973, або 59300-00, або 59300-01, або 59309-00. З собою також потрібно мати особисту амбулаторну картку або отримати нову в реєстратурі перед обстеженням.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!