Франківська міськрада закликала Президента і ВР передати фінансування партій на ЗСУ


Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Парламенту щодо спрямування 840 мільйонів гривень видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на Збройні Сили України.

Відповідне звернення під час сесії Івано-Франківської міської ради зачитав депутат Роман Марцінків. Як йдеться у зверненні, Закон України «Про політичні партії в Україні» і досі передбачає державне фінансування статутної діяльності політичних партій, їхніх офісів, апаратів, інформаційної діяльності тощо.

"Так, на фінансування діяльності політичних партій на 2024 рік виділено більше 840 млн. гривень, що виглядає досить цинічно, враховуючи, що ці кошти, могли б піти на зміцнення обороноздатності держави. На сайті Президента України і досі залишається без відповіді петиція про спрямування більшої частини державного фінансування політичних партій на потреби Сил оборони, яка давно вже набрала 25 тисяч підписів українців. Сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України № 11189 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування на оборонні потреби коштів, направлених на державне фінансове забезпечення політичних партій». Законопроект, зокрема, пропонує спрямувати призначені на фінансування політичних партій кошти на діяльність Збройних сил України, мобілізацію та мобілізаційну підготовку, медичне забезпечення особового складу сил оборони, а також на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання",- йдеться у документі.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!