Франківські хірурги реконструювали нерв у нозі пораненого військового


В обласній клінічній лікарні почали робити кабельну пластику нерва. Пораненому військовому провели реконструкцію ушкодженої частини малогомілкового нерва, використавши при цьому здоровий нерв.

Військовий Андрій з пораненням в ділянці коліна правої ноги тут на лікуванні з кінця листопада. На початках рану йому закрили, а днями Микола Пилипів та завідувач опіковим відділенням Костянтин Кіршак зробили пластику нерва, інформує КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

«У пацієнта був розірваний загальний малогомілковий нерв і не вистачало 3 см, – розповідає хірург Пилипів. – Цей нерв відповідає за підняття стопи, розгинання пальців і за відведення стопи вбік. Ми взяли інший нерв, менш потрібний в організмі – суральний, з гомілки. І з нього зробили графти, за допомогою яких відновили анатомію того нерва».

Кабельна пластика – одна з найскладніших операцій на периферичних нервах. Адже розсічення нерва може зшити нейрохірург, а коли шматка нерва немає, коли час минув – це вже реконструкція, складніша операція.

Якщо раніше хворих з такими травмами направляли до Києва, де реконструктивні операції, наприклад, роблять в Інституті нейрохірургії, то тепер є можливість проводити їх на місці.

«Ці операції класні, цікаві», – каже Микола Пилипів, та водночас називає їх простішими, аніж метод «вільного клаптя», яким також володіє.

Хірург каже, що хоче охопити якнайширший комплекс відновлення пацієнта, бо є багато військових з поєднаними травмами. Чим більше знаєш – тим оптимальніший метод допомоги вибереш.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!