Гарантія на сайті: в Україні змінили правила щодо побутової техніки та мобільних телефонів


Споживачі мають отримати доступ до експлуатаційних документів на офіційному сайті виробника і можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну.

В Україні цифровізувала надання гарантії на побутову техніку та мобільні телефони. Уряд на засіданні у вівторок ухвалив постанову «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів», оцифрувавши надання гарантійних послуг для покупців побутової техніки та мобільних телефонів, повідомило Міністерство економіки України, пише Детектор медіа.

«Такі зміни уряд ухвалив задля спрощення ведення бізнесу, диджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу»,  зазначено у повідомленні.

Згідно з оприлюдненою відомством інформацією, завдяки постанові споживачі мають отримати доступ до експлуатаційних документів на офіційному сайті виробника і можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну.

Очікується, що в результаті ухвалення документа зменшиться навантаження на бізнес завдяки скасуванню паперових форм, яких є дев'ять, котрі продавці зобов'язані заповнювати під час гарантійного обслуговування товару і які створювали підстави для накладення штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.

Нагадаємо, юристи й експерти з цифрових технологій проаналізували політики конфіденційності та провели оцінювання 20 сайтів і 10 застосунків приватних технологічних компаній, які працюють в Україні, та склали «Індекс захисту персональних даних 2023» українських сайтів та застосунків.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!