Головний медик Прикарпаття: Немає катастрофи з фінансування. Тим більше на початку року


Директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко не вважає ситуацію з фінансування медицини в області катастрофічною.

Таку думку головний медик області висловив у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо.

Як відомо, вчора голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, лікар Оксана Манюх на своїй сторінці у соцмережі заявила, що обласна дитяча лікарня готова страйкувати через врізані видатки.

"Справді, в бюджеті заробітню плату заклали не повністю, захищені статті - теж не повністю. Але при перевиконанні бюджету ці статті будуть переглядати і уточнювати. Тому заяви про катастрофу доволі перебільшені. Я тут катастрофи не бачу. Вибачте, але бюджетний рік тільки починається. Кожен керівник теж має планувати бюджет своєї установи та закладати кошти на першочергові питання. Я це кажу як колишній головний лікар. До прикладу, закладав на 10-11 місяців фонду, а на потреби лікарень закладав більше, аби не було катастрофи і не ставала робота лікарні.  Бо якщо закладати повністю зарплату медикам, а решту витрат планувати по залишковому принципу, то дійсно можна довести до краю медустанову", - впевнений Матейко.

За словами директора департаменту, головне - не впадати в паніку.

"У мене в районі теж було на харчування закладено 5-6 гривень, але я залучав позабюджетні, додаткові кошти. Тобто, працював, а не панікував. Треба говорити, що на обласну дитячу лікарню цьогоріч закладено 5 мільйонів для придбання обладнання. Якщо керівникові не вистачає медикаментів, то най бере на медикаменти. Але залишаться без нового обладнання. Я говорив з Оксаною Іванівною з цього приводу. Якщо є питання, то приходьте в депарамент і говоріть. Будемо вишукувати можливості і перекидувати гроші. Стане на півроку грошей, то будемо уточнювати і робити все, аби стало. А робити заяви в інтернеті - то грошей від того не прибуде. Щороку приймають один бюджет, а вкінці виходить по-іншому, бо уточнюються і добавляється", - підкреслює Мирон Матейко.

Слід зазначити, бачення голови постійної депутатської комісії з охорони здоров'я, депутат-свободівець Манолія Піцуряка щодо фінансування прикарпатської медицини на цей рік менш оптимістичне.

"Фактично, видатки повністю забезпечено тільки на енергоносії, а медикаменти та продукти харчування обмежені набагато. І це дійсно катастрофа. І в обласних, і районних закладах. Так жити не можна! Але це не тільки проблема дитлікарні, а всіх обласних та районних закладів. Але це не обласна рада врізала і затвердила. Це парламент передбачив у бюджеті на 2016 на 2 мільярди меншу суму, аніж було у 2015 та 2014. І це при тому, що долар значно зріс. Це така політика держави - уряду прем'єра, вищої влади загалом. Я скажу поправді - сьогодні йде руйнування охорони здоров'я в державі. Тому що і міністр, і уряд не хочуть зробити системної реформи, а хочуть все розвалили, а потім приватизувати, що залишиться. Бунт серед медичного персоналу буде назрівати все більше, особливо - коли почнуться скорочення лікарняних ліжок, які за постановою Кадміну 1024 мають сягнути 25%. Адже це означає і скорочення медперсоналу", - підкреслює депутат.

До теми: Охорона здоров'я - на грані катастрофи. Прикарпатські медики через брак грошей готові до бунту

Бюджет 2016: на кого витрачається і на кому економить держава