Грабіжнику з Прикарпаття відмовили у звільненні для мобілізації в ЗСУ


Грабіжнику з села Пужники, що у Тлумацькій громаді, у суді відмовили у звільненні для мобілізації в Збройні сили України.

Про це йдеться в ухвалі Коломийського міськрайонного суду.

До теми: На Прикарпатті звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ

Так, 24 травня суд розглянув клопотання від начальника Коломийської виправної колонії № 41 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Втім, після розгляду справи суд постановив відмовити грабіжнику у клопотанні.

Зазначимо, що чоловік засуджений за ч. 2 статті 186 КК України - це грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб. Чоловіку присудили 4 роки і 3 місяці тюрми, а вирок набрав законної сили у серпні 2021. 

Ухвала ще може бути оскаржена в апеляційному суді протягом семи днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.

Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до лав Сил оборони. Умовно-достроково звільнитись від покарання зможуть лише ті, які були увʼязнені за нетяжкі злочини - не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також не дозволять замінити покарання на можливість воювати й корупціонерам.

Так нещодавно Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що Україна вже звільнила 350 ув’язнених. Загалом суди розглядають ще 4 300 заявок від засуджених.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!