Громадські організації сходу і заходу об'єднують зусилля у час війни


Повномасштабне вторгнення росії в Україну завдало сильного удару по громадському сектору. У місцях активних бойових дій люди працюють під постійною загрозою життю. У тилу ж ініціативи повністю або частково змінили напрями роботи під гуманітарні та інші потреби населення, допомагають колегам, які переїхали на безпечні території.

Як змінилась робота та відбувається процес інтеграції громадянського суспільства зі сходу на заході України, розповіли на пресконференції виконавчий директор Коаліції “На лінії зіткнення” Андрій Грудкін, голова ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк, керівник волонтерського штабу молодіжної ради Івано-Франківська Владислав Соха та голова ГО “Дом 4824” Наталя Вишневецька.

Відбувся захід у приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка.

За словами Андрія Грудкіна, ще у 2014 році активна спільнота жителів Донбасу об’єдналася для розвитку прифронтових територій: “Ми розпочали формувати пояс успішності прямо за воротами КПВВ (прим. - контрольний пункт в’їзду та виїзду). Бо люди попри війну не готові були залишати свій дім. Вони прагнули розвитку. І він дійсно був. Ми рухалися до європейської України. Це Щастя, Попасна, Сартана, Світлодарськ, Авдіївка… Там розвивалися бізнес, економіка, інфраструктура”.

Після 24 лютого росія щодня бомбить та фізично знищує  напрацювання громадського сектору сходу. Попри це, Коаліція продовжила свою роботу, але вже на заході країни, де знайшла підтримку від своїх колег з Івано-Франківська.

Зі сходом наша команда тісно співпрацює ще з 2014 року. Зараз маємо нові виклики - допомогти громадському сектору, який продовжує свою діяльність під обстрілами, та тим організаціям, які вже переїхали на Івано-Франківщину. З першими співпрацюємо, надсилаючи гуманітарні вантажі. Активістам, що починають роботу уже на заході, надаємо підтримку в інтеграції у місцеві громади, допомагаємо знайти житло, приміщення для офісу, проводимо спільні заходи та роздумуємо, як разом діяти далі”, - розповіла Євгенія Бардяк.

Порівняно з 2014 роком, становище внутрішньо переміщених осіб у тилу змінилося. Про це говорить Наталія Вишневецька, яка вісім років тому зі сім’єю змушена була рятуватись від обстрілів на Донбасі. У той час гуманітарні проблеми ВПО не так активно вирішувалися. Люди самі організовувалися, аби допомагати таким, як і вони. Зараз ситуація змінилась кардинально. Прихисток, їжу та іншу підтримку переселенці безкоштовно отримують по всій Україні.

Наразі активісти заходу і сходу працюють над подальшими кроками співпраці та взаємодії. Громадський сектор готовий об’єднуватися і продовжувати роботу на безпечній території, результати якої будуть видимі по всій країні. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!