Кермувати "рогатими": Електроавтотранс запрошує водіїв на роботу


Здійснила мрію і стала водійкою тролейбуса. 35-річна мешканка Івано-Франківська Зоя Воложаніна - нарешті опанувала професію, яку обрала ще кілька років тому.

Спочатку, розповідає жінка, пандемія ковіду, далі повномасштабна війна, а тому свою мрію матір 3-х дітей все відкладала на потім. Працювала адміністраторкою у магазині, а наприкінці минулого року наважилась піти на навчання. Зоя пройшла 3-місячні курси й тепер жінка - водійка-початківиця 18-тонного електротранспорту, йдеться на сайті oper-info.

«Викладачі – супер. Все, що ми черпали – це було дуже швидко, бо 3 місяці – це дуже мало, але нам цього вистачило. Проходило навчання в нас у дворі спочатку, ми возилися, каталися. Потім виїхали в місто. Це було спочатку страшно, ми такі перелякані. Але нічого. Закінчилось стажування, я завтра перший день виходжу на лінію. Мені просто кайфово, я їжджу і кайфую. Тому якщо дівчатка бажають, то нехай зголошуються, бо це круто. Дійсно круто. Я від своєї роботи отримую задоволення», - каже водійка тролейбуса Зоя Воложаніна.

Місяць теорії та два місяці практики, усе під керівництвом найдосвідченішого працівника – Леоніда Яковця. Перший заступник директора «Електроавтотрансу» понад півстоліття віддав улюбленій професії. Тепер усі знання та досвід передає учням. Каже, як викладач, досить суворий, адже бути водієм тролейбуса – велика відповідальність.

«Ми повинні бути впевнені в тому, що людина освоїла необхідні навички, працюючи з електротранспортом. Тому що в контактному режимі 600 вольт постійного струму. Ми повинні в першу чергу про це турбуватись. А до того ж ми повинні пам’ятати, що новий тролейбус – це понад 6 мільйонів гривень. Доручати такий транспортний засіб ми можемо тільки тим людям, в яких ми впевнені, що все добре», - каже перший заступник директора КП «Електроавтотранс» Леонід Яковець.

По закінченню цього курсу в КП «Електроавтотранс» з’явилося 7 нових водіїв тролейбусів. Переважно це жінки. Адже саме прекрасній половині людства «рогатими» керувати простіше. Чоловіки здебільшого йдуть водіями автобусів. Усі тут проходять стажування та стають вправними водіями комунального громадського транспорту.

«Комунальний транспорт розвивається всупереч тому, що в країні війна. Все-таки комунальний транспорт їздить, забезпечує пільгові категорії, забезпечує мешканців Івано-Франківська. Дуже важливо, щоби ми сьогодні безперебійно могли перевозити іванофранківців і гостей нашого міста. Тому запрошуємо у велику команду «Електроавтотранс» стати водійкою або водієм і працювати у нашому класному підприємстві», - закликав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Вже з наступного місяця у КП «Електроавтотранс» розпочинається новий курс навчання водіїв тролейбусів. А тому директор підприємства Віталій Голутяк запрошує долучитися до дружнього колективу.

«З березня цього року ми плануємо нову групу, оскільки підприємство планує розвивати саме тролейбусну мережу. Тому нам потрібні нові студенти, учні, які будуть вчитися. Для того, щоби записатися в групу, треба мати 21 рік і посвідчення водія будь-якої категорії. Навчання буде тривати приблизно 3 місяці, після цього людина складає іспити. Далі іде на роботу і буде ще проходити приблизно місяць стажувальне кермування тролейбусом під керівництвом інструктора», - розповідає директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

Деталі щодо навчання за телефоном 050 433 95 87 або на сторінці КП "Електроавтотранс" ІФ.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!