"Хочу об'єднати всіх українців". Як франківка малює картину "Слава Україні"
![](https://blitz.if.ua/local/news/235660/79a46c8ed106d48c.jpg)
20-річна художниця з Івано-Франківська на псевдо Едеміна створює картину "Слава Україні". Дівчина зображає на ній відомих українців — знаних політичних та громадських діячів, військових, а також співаків, журналістів, блогерів.
Серед них є й декілька іноземних діячів, які підтримали Україну під час великої війни. Едеміна розповіла Суспільному, що цією картиною насамперед хоче сказати, що у складний для країни час українці — єдині.
Псевдо франківки також з'явилося під час повномасштабної війни. Обрала його як похідне від слова Едем. Дівчині захотілося "показати свій рай", і тепер вона творить під цим іменем.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/803817254d53230e.jpg)
Ідея картини "Слава Україні" виникла в Едеміни приблизно вісім місяців тому, згодом почала працювати над ескізом, а з 25 січня 2023 року взялася розмальовувати. Висота та ширина роботи — 80 см на 120 см.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/29ae7105cafeb6a6.jpg)
"Спочатку потрібно було продумати куди кого поставити. Зображала тих, хто зробив великий вклад для України, — наших військових, політиків, але також і співаків, блогерів, які організовували благодійні концерти, аукціони. Не було задуму тільки військових малювати, хотілося об'єднати тут усіх українців з різних сфер", — пояснює дівчина.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/f9fc1190cbc8d105.jpg)
Першим персонажем картини став президент Зеленський. Едеміна каже: над ним найдовше довелося попрацювати.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/1db84b33719f2c46.jpg)
"Ось цей погляд, його в деталях важко було показати у зменшеному вигляді. Якби малювала на великому полотні, то було б легше. На початку не виходило як на фото, тому десь день працювала над ним", — говорить Едеміна.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/ccb074b0ee60b32e.jpg)
На картині художниця зобразила приблизно 70 персонажів — від князя Володимира Великого та княгині Ольги до Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/edd88bbaccf27e8f.jpg)
"Вирішила, що буде доречно всі історичні постаті зобразити в центрі, а інших діячів — поблизу, де вони народилися. Я не ставлю митців на рівні з військовими, тут більше акцент на тому, що ми всі — українці, хоч різні. Тут більше про те, що ми зуміли об'єднатися", — каже художниця.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6d53945a716b3ef1.jpg)
У центрі карти України Едеміна намалювала також президента Польщі Анджея Дуду, колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона та королеву Єлизавету II. Перед тим, як написати людину, художниця читає про неї та у блокноті записує біографію, щоб докладніше її відтворити.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6d1230b636c3bf90.jpg)
"Я відчуваю, що ми всі боремося за одне. І якщо взяти наші історичні постаті, письменників, художників, то вони боролися і ми зараз боремося. І саме це мотивує працювати", — говорить дівчина.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/b4f2782ee35bc18f.jpg)
Є на малюнку і збірний образ "Привида Києва", а серед тварин наразі єдиний — пес Патрон. Хоча, ймовірно, каже Едеміна, з'явиться і кіт Степан. З її слів, ескіз ще не остаточний та ймовірно змінюватиметься.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/1638253b543e1e52.jpg)
Процес створення картини дівчина знімає та виставляє у соцмережі. Художниця розповідає: так її картину запримітив російський блогер та зняв відео, що дівчина начебто привласнила Україні "російську" княгиню Ольгу.
"Це відео мені скинула мама, бо вона на мене підписана в TikTok. Я побачила і посміялася з цього. Що тут ще сказати", — каже художниця.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/0048ca8b9f9f59c9.jpg)
Проте були й приємні випадки, пригадує Едеміна. До неї зверталися люди з Криму, що хочуть мати таку картину та чекають на перемогу України у війні. Інколи прихильники донатять художниці, і вона закупляє матеріали, а за змоги перераховує гроші на ЗСУ.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4744b21d8a410294.jpg)
Наразі на картині "Слава Україні" Едеміна планує намалювати приблизно 100 персонажів. І вже має задум створити картину "Героям слава!", на якій зобразить саме українських воїнів.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/de789b00fc2432d6.jpg)
"Всіх помістити на цьому полотні не вдалося. Тому я хочу на картині "Героям слава" показати наших військових. До мене навіть зверталися родичі, що хочуть, аби я намалювала їхній близьких на мапі. Тому вирішила, що потрібно продовжувати", — каже Едеміна.
![](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/2e5ec4a737a19aec.jpg)
Художниця також створила картину-мозаїку з українських мультфільмів та продовжує писати на патріотичну тематику.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
![](/local/banner/Спекотні_728х90.jpg)