Мер Франківська лідирує серед колег за кількістю виконаних обіцянок на посаді


25 жовтня відбудуться місцеві вибори, під час яких, зокрема, обиратимуть нових мерів міст.

Щоправда соціологія свідчить, що в багатьох обласних центрах люди мають намір переобрати чинних міських голів. Хай там як, а поточна каденція мерів добігає кінця, тому «Слово і діло» пропонує подивитись, як голови великих міст виконували обіцянки протягом 2015-2020 років.

Відзначимо, що наші аналітики під час підрахунків брали до уваги всі обіцянки – передвиборчі зразка 2015 року, а також поточні: виконані, провалені, і ті, що досі перебувають в процесі реалізації.

До речі, багато обіцянок мерів можуть вважатися виконаними або проваленими лише наприкінці бюджетного року, зокрема, інфраструктурні, пов’язані із освоєнням коштів. Тому всі чинні мери, незалежно від результатів виборів, ще мають час для реалізації певної кількості обіцянок.

 Складаючи підсумковий рейтинг відповідальності міських голів за п’ять років роботи, ми зробили акцент саме на кількості виконаних обіцянок. Адже деякі мери дали їх понад 300, значну частину з яких виконали, але були й такі, що взяли на себе лише кілька десятків публічних зобов’язань і не змогли реалізувати навіть половину. При цьому ми також вирахували процентне співвідношення виконаних та провалених намірів.

Як правило, міські голови, які на слуху, давали багато обіцянок, достатньо реалізували навіть попри провалені зобов’язання. Специфіка роботи мерів полягає в тому, що вони мають справу із тривалими інфраструктурними проєктами і часто провалюють не стільки обіцянку, скільки терміни її виконання.

Цікаво, що лідером за кількістю виконаних обіцянок став найбільш публічний мер, що постійно звітував перед громадою та розповідав ЗМІ про роботу міськради, а в аутсайдерах опинився зовсім закритий для ЗМІ непублічний очільник міста.

Найбільше намірів протягом каденції виконав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, який реалізував 174 зобов’язання. Це 44% від загальної кількості його обіцянок. Провалив Марцінків 82 обіцянки (21%). У процесі виконання ще 141 обіцянка. Відзначимо, що загалом мер Івано-Франківська дав 397 обіцянок.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!