Мешканка Косівщини через суд відмовилась від ID-паспорта


Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов мешканки Косівського району, якій відмовили у наданні адміністративної послуги по вклеюванню нової фотокартки до паспорта громадянина України зразка 1994 року.

Відповідач - Косівський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області.

Як значиться у матеріалах справи,  прикарпатка не надала згоду на збір та обробку своїх персональних даних та категорично проти передачі будь-яких даних про себе до ЄДДР, формування стосовно неї УНЗР (будь-яких інших ідентифікаторів: цифрових, штрихкодових, QR-кодових, біометричних тощо.), а також проти використання щодо неї будь-яких засобів ЄДДР.

Втім, відповідач відмовив у вклеюванні нової фотографії до паспорта-книжечки, вказавши, що позивачка пропустила місячний термін для звернення.

«Чинним законодавством України передбачено вклеювання до паспорта у вигляді паспортної книжечки нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку, при цьому, громадянам необхідно подати паспорт і дві фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку», - зазначається у рішенні суду.

Суд також враховує, що чинним законодавством України все ж передбачена можливість вклеювання фотокартки до паспорта у формі книжечки після спливу тридцятиденного строку:

«За вказане порушення позивач може бути притягнута до адміністративної відповідальності, однак, не може бути позбавлена права на подальше використання паспорта саме у формі книжечки, за умови вклеювання нової фотокартки».

У рішенні суду також зазначається:

«Позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки, і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID-картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!