Мешканці обурені: В Отинії без опалення лікарня, дитсадок та ліцей


В Отинії зачинили дитячий садок та ліцей, оскільки там відсутнє опалення. Без теплопостачання і районна лікарня - хворих людей зі стаціонару довелось відпустити додому.

Про це йдеться у зверненні працівників медзакладу до депутатів Отинійської селищної ради, яке опублікували в одній зі спільнот у мережі, пише Бліц-Інфо.

Медики запевняють, що виникла надзвичайна ситуація з теплопостачанням закладу.  У звʼязку з припиненням подачі тепла температура в приміщеннях 19 січня становила 8-12°C.

"В таких умовах, медична допомога пацієнтам, в першу чергу стаціонарним хворим, надаватися не може. На даний час хворі люди зі стаціонару відпущені додому. Одночасно не подається тепло споживачам, розміщеним на території й в приміщеннях лікарні, а саме відділенню швидкої медичної допомоги, Центру первинної медико-санітарної допомоги, реабілітаційного центру для дітей-інвалідів, в приміщення сховища цивільного захисту та «Пункту Незламності», а також ряду орендарів", – йдеться у зверненні.

У звʼязку з тим, що заклад фінансується з НСЗУ та фінансування проводиться помісячно за надані послуги, працівники не можуть бути переведені на простій чи будь-яку іншу форму збереження кадрового потенціалу та відповідно лікарні.

"У разі продовження такої ситуації з припинення теплопостачання ще протягом кількох днів, в залежності від погодних умов, враховуючи те, що всі відомості про надану хворим медичну допомогу передаються в режимі реального часу в електронну систему охорони здоровʼя, фінансування закладу згідно з договором від НСЗУ буде припинено. Ми вас запитуємо, чи маємо ми право, в той час як мешканці нашої громади героїчно воюють на Сході, гинуть від рук загарбників, а ми тут, в далекому тилу, маючи на балансі комунального підприємства свою котельню, маючи довкола ліси, чи маємо ми моральне право закривати лікувальні заклади, припиняти надавати медичну допомогу населенню, припиняти навчання в освітніх закладах, призупиняти роботу садочків через те, що не можемо забезпечити подачу тепла та функціонування котельні?",- додають працівники лікарні.

Варто заважити, питання про теплопостачання у закладах депутати мають розглянути у понеділок, 23 січня, на сесії Отинійської селищної ради.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!