Міністра агрополітики Сольського викрили на заволодінні 2,5 тисяч га землі


Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та детективи НАБУ викрили ексголову аграрного комітету Верховної Ради, чинного міністра, на заволодінні державними земельними ділянками на Сумщині загальною площею близько 2,5 тис. га та запобігли спробі заволодіти ділянками площею 3,3 тис. га.

Про це повідомили в НАБУ і САП.

Правоохоронці не розголошують ім’я очільника схеми, однак джерела "Суспільного" та "РБК-Україна" повідомили, що йдеться про міністра аграрної політики Миколу Сольського.

Як повідомляють в НАБУ, до складу злочинної групи на чолі з топ-посадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані "куратори".

За даними слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства в Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі, як інформують в НАБУ і САП, за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом "реалізації їх права на безкоштовну землю". При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 роках учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2 493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Крім того, як стверджують в Антикорупційному бюро, фігуранти також здійснили спробу заволодіти 3 282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

Наразі про підозру повідомили організатору схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Зокрема що стосується самого міністра Сольського, йому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

Також триває вручення підозр іншим учасникам схеми.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!