На Франківщині перевіряли працівників шкільних їдалень: У 15% виявили стафілокок


11 жовтня регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока.

За 8 днів перевірок (станом на 19 жовтня) загалом обстежено 9117 осіб. Раптові перевірки відбулися в 3002 закладах. За результатами обстежень 940 осіб (10%) мають позитивний результат тесту на носійство стафілококу. Про це Бліц-Інфо повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я

Що стосується Івано-Франківщини то на 19 жовтня було обстежено 640 осіб. За результатами обстежень 96 осіб мають позитивний результат тесту на носійство стафілококу. Виявлені носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання. Раптові перевірки відбулися у 221 закладі.

Перевірки здійснюють державні установи — центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України та ДУ «обласний лабораторний центр МОЗ України» після масового отруєння дітей у Хмельницькому. Увечері 7 вересня до лікарні звернулися батьки п’яти дітей з приводу харчового отруєння. Усі школярі скаржилися на блювання та болі у животі. У наступні дні кількість хворих перевищила сто осіб. Як показали дослідження, спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!