На Городенківщині зафіксували сказ у корови та собаки


З приходом осені на Городенківщині знову дала знати про себе така небезпечна хвороба як сказ. Так впродовж вересня зареєстровано випадок сказу у корови в с.Слобідка та випадок сказу в собаки у с. Вікно.

Про це повідомляє Снятинський відділ Коломийського РВ ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ".

Там додають, що Городенківській громаді ситуація зі сказом не надто оптимістична.

Так, у листопаді 2022 року зареєстровано випадок сказу у корови в одному із сіл Рашківського старостинського округу на території Городенківської громади. Внаслідок захворювання на сказ корова загинула, а троє контактних людей отримували щеплення проти сказу.

В середині квітня 2021 року в с. Чортовець Городенківської територіальної громади Коломийського району в одному з приватних обійсть був виявлений сказ у собаки.

У травні та жовтні 2021 року зареєстровано по одному випадку сказу в собак у різних господарів в м.Городенка на вулицях Богуна та Заводській.

Також у листопаді 2021 виявлено лабораторно підтверджений випадок сказу собаки у с.Острівець. Це свідчить про активну циркуляцію вірусу сказу в природі і можливу передачу цього захворювання від диких тварин до свійських, а також до людини.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!