На хабарі затримали заступника начальника коломийської поліції


ДБР затримало на хабарі майора поліції, який був заступником начальника Коломийського відділу поліції, Василя Васкула. За версію слідства, Васкул за неправомірну вигоду видавав дозволи на придбання, зберігання та використання зброї: один продав за 9 тисяч гривень, а коли взяв замовлення ще на чотири, його затримали правоохоронці.

Про це стало відомо з ухвал Личаківського районного суду м. Львова та Львівського апеляційного суду, пише видання Курс.

Як йдеться в ухвалах, наприкінці липня цього року до Василя Васкула звернувся знайомий, щоби проконсультуватися, як двоє його друзів можуть отримати дозволи на зброю.

Поліціянт зазначив, що дозволи видаються посадовими особами сектору контролю за обігом зброї ГУ НП в Івано-Франківській області, “з якими він перебуває у тісній співпраці щодо систематичного виготовлення та надання цих дозволів за певну винагороду”. Сказав, що зможе виготовити дозволи по 9 тисяч гривень за кожен.

Знайомий Васкула звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину та у подальшому розпочав діяти під їхнім контролем.

Так, 9 серпня на вулиці Шевченка у Коломиї він передав Васкулу дві фотокартки, копію паспорта і ідентифікаційного номера одного з чоловіків та 9000 гривень.

Вже 1 вересня Васкул передав “замовнику” витяг з Єдиного реєстру зброї про наявність дозволу на придбання зброї, основних частин зброї, пристроїв, боєприпасів до нагородної зброї фізичними особами та повідомив, що може за таким же механізмом виготовити дозволи для інших осіб.

Зазначається, що Васкул діяв у змові з посадовими особами Сектору контролю за обігом зброї ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області, які наразі не встановлені слідством. До документів на отримання зброї вони долучили підроблену довідку головного редактора газети “Голос-Інформ” (Віталія Чорненького – КУРС) від 17.08.2023 про те, що особа, для якої виготовляли дозвіл, є кореспондентом цієї газети. Адже журналісти відносяться до категорії осіб, що можуть отримувати дозвіл на придбання, зберігання та використання зброї.

Відтак 10 жовтня Васкул отримав фотокартки, копії паспортів і ідентифікаційних номерів для виготовлення дозволів на чотирьох осіб. Разом з цим отримав 36 тисяч гривень і відразу був затриманий.

 

ДБР просило застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави пів мільйона гривень.

Проте суд визначив Васкулу запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту – з 22:00 до 06:00 та відсторонив його від займаної посади на два місяці.

За даними аналітичної системи youcontrol, 25 жовтня Василь Васкул був звільнений за вчинення дисциплінарного корупційного проступку з посади начальника сектору реагування патрульної поліції. Очевидно, незадовго до звільнення Васкула понизили з посади заступника начальника Коломийського відділу поліції. Бо навіть на сайті обласної поліції він досі вказаний як заступник.

Торгував дозволами на зброю: на хабарі затримали заступника начальника коломийської поліції 2Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!