На Харківщині сили рф просунулися не більше ніж на вісім кілометрів від кордону – ISW


Російські сили просунулися не більше ніж на вісім кілометрів від міжнародного кордону на півночі Харківської області – такою є оцінка американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що темп російських наступальних операцій на Харківщині продовжує знижуватися після того, як російські війська спочатку захопили райони, які, як підтвердили українські офіційні особи, були менш захищеними, пише Радіо Свобода.

В ISW констатують, що з 10 травня російські війська змогли здійснити тактичне просування на півночі Харківської області і наразі, схоже, надають перевагу створенню «буферної зони» над подальшим просуванням у Харківську область.

«Російські війська, що діють у Росії, можуть легко завдавати артилерійських ударів по українських оборонних позиціях поблизу міжнародного кордону, а заборони Заходу на використання наданого ним озброєння для ударів по тилу Росії через кордон роблять потенційні стаціонарні українські оборонні позиції поблизу міжнародного кордону вразливими та, можливо, такими, що не можуть бути захищені», – йдеться у звіті.

Офіційні особи Харківської обласної адміністрації 15 травня заявили, що постійні російські обстріли не дозволяють українським силам встановити укріплення в радіусі трьох-п’яти кілометрів від міжнародного кордону в Харківській області, а перша та друга лінії оборони побудовані приблизно на відстані 12-13 кілометрів та 20 кілометрів від міжнародного кордону відповідно.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!