На Львівщині ДБР викрило на хабарництві начальника військкомату та в.о. голови ВЛК


Державне бюро розслідувань проводить системну роботу щодо викорінення злочинних схем в Центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати). Така робота триває в усіх регіонах країни.

ДБР повідомило про підозру начальнику одного із районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Львівської області та виконуючій обов’язки голови військово-лікарської комісії цього військкомату.

Вони організували сталу схему отримання хабарів за видачу документів щодо непридатності до військової служби.

Серед іншого задокументовано факт отримання від військовозобов’язаного громадянина 3 тисяч доларів США за видачу документів, що дають право останньому безперешкодно виїхати за межі України.

Зокрема, начальник центру комплектування попросив в.о. голови ВЛК надати призовнику висновок військово-лікарської комісії щодо тимчасової непридатності до військової служби у воєнний час. Вона вигадала уявну хворобу військовозобов’язаному та надала довідку про тимчасову непридатність до військової служби.

Встановлено, що до злочину посадовець залучив свого водія, який виконав місію посередника та отримав для нього гроші у громадянина.

Начальник ТЦК та в.о. голови ВЛК підозрюються в одержанні службовою особою, за попередньою змовою групою осіб, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй службового становища, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Дії водія кваліфіковано як пособництво у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення.

Наразі перевіряються й інші факти можливих злочинних дій, вчинених даною групою.

Вказаним особам може загрожувати покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 10 років.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаної посади.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.


В іншому випадку у липні 2022 року працівники ДБР на Донеччині викрили ще одну схему та задокументували факт отримання начальником одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки хабаря у розмірі 1,3 тис. доларів США за уникнення мобілізації військовозобов’язаним.

За ці гроші посадовець виготовив тимчасове посвідчення військовозобов’язаного про непридатність до військової служби за станом здоров’я для мешканця міста Дружківки.

Після отримання грошей фігуранта затримали.

Крім того, під час обшуку у посадовця вилучені гранати, РПГ, боєприпаси та зброю, на які він не мав передбаченого законом дозволу.

Зловмисник обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), складанні та видачі завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 1 ст. 366 КК України), а також незаконному придбанні та зберіганні зброї та боєприпасів (ч. 1 ст. 263 КК України).

Обвинуваченому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Донецька обласна прокуратура.

ДБР наголошує: жоден зловмисник не уникне відповідальності. Війна нічого не спише.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!