На Прикарпатті повідомили про підозру так званому голові села, який утверджує окупаційну владу на Херсонщині


Слідчі Служби безпеки зібрали докази колабораційної діяльності мешканця Верхніх Сірогоз Херсонської області, який очолює місцеву окупаційну адміністрацію.

У 2020 році він був обраний депутатом місцевих рад від забороненої партії ОПЗЖ, а в серпні 2023 року обійняв посаду т.зв. «голови с. Верхні Сірогози» в окупаційній владі агресора. Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківського обласного управління СБУ.

За незаконною територіальною реформою, проведеною загарбниками, цей населений пункт належить до т.зв. «Нижньосірогозького муніціпального округу Херсонської області».

За даними слідства, на своїй посаді фігурант активно впроваджує програми російського уряду, започатковані для зміцнення влади агресора на окупованих територіях.

Він є активним прихильником російських концепцій, зокрема щодо необхідності перебування України в сфері впливу рф, і не підтримує ідеали української ідентичності та державності. 

Серед іншого, слідчі встановили, що колаборант організовував та брав участь у референдумах рф, різноманітних проросійських зборах та мітингах, а також переконував місцевих жителів дотримуватись російського законодавства.

Крім того, гауляйтер бере участь у пропагандистській діяльності окупаційної влади. Зокрема проводить агітаційні акції та надає інтерв’ю проросійським ЗМІ. 

Слідчі СБУ оголосили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність

За зайняття посади в окупаційній адміністрації держави-агресора на нього очікує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Досудове розслідування здійснює СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!