Облрада закликає Кабмін виділити гроші на тестування медпрацівників


Під час сесії 25 вересня Івано-Франківська обласна рада звернулася до Кабміну, Верховної ради та МОЗ щодо безкоштовного тестування медичних працівників методом імуноферментного аналізу .

Як зауважив голова медичної комісії, депутат від ВО «Свобода» Манолій Піцуряк, згідно Наказу МОЗ, медпрацівники, які безпосередньо надають допомогу хворим або здійснюють догляд за хворими на COVID-19, працівники лабораторій, які обробляють зразки біоматеріалів, працівники патанатомічних, судово-медичних бюро, які беруть участь у розтині тіла чи взятті секційного матеріалу, один раз на 14 днів підлягають тестуванню методом імуноферментного аналізу, а інші медпрацівники – один раз на 30 днів. Втім, у Міністерстві на це не передбачили кошти, пише Бліц-Інфо.

«Захист медичного персоналу має бути на першому місці. І одним із індикаторів, який визначає стан здоров’я медиків, є регулярне тестування. Але це тестування є дорого вартісним, один тест – від 250 до 300 гривень. А наказ вимагає перевіряти на наявність двох імуноглобулінів, тобто робити два тести одразу. А це 600 гривень на одну людину. При тому, зараз заклади не всі є самодостатніми та мають кошти на нормальне існування. Тож грошей на тестування банальне не вистачає. Але медики цих лікарень теж стикаються з хворими на коронавірус, бо люди звертають до них на обстеження без уваги на те, чи мають вони пакет на лікування «Ковіду». Аби ви розуміли, понад 30 спеціалізованих закладів мають брак фінансування. Тому реально керівники закладів не можуть організувати безкоштовне обстеження для працівників. До прикладу, у моїй лікарні 200 штатних одиниць, з яких 160 – медпрацівники. Тобто, якщо по 500 на людину, то нам треба щомісячно 800 тисяч лише на тестування. А в нас до кінця року не вистачає на зарплату 1 мільйон 300 тисяч гривень. При тому, що держава не додала 2 мільйони 200 тисяч гірських», - наголосив Манолій Піцуряк.

Тож, оскільки Міністерство охорони здоров’я України декларує тестування медичних працівників як обов’язкове, а обсяг його вимагає значного фінансового ресурсу, депутати Івано-Франківської обласної ради закликають передбачити в держбюджеті закупівлю тест-систем для проведення тестування медичних працівників методом імуноферментного аналізу, або виділити кошти місцевим бюджетам на їх придбання. Таке звернення підтримали 63 депутати.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!