Очільники міст закликають керівництво держави не позбавляти громади ресурсів


Міські голови вимагають врахування позиції Асоціації міст України при прийнятті змін до податкового законодавства, пов'язаних з поширенням COVID-2019.

Як зазначається у відкритому зверненні, сьогодні органи місцевого самоврядування забезпечують виплату підвищених зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання для лікарень, на що виділяють сотні мільйонів гривень.

"Разом з цим, замість підтримки громад, як це відбувається у всьому світі, зміни до Податкового та Бюджетного кодексів позбавляють громади ресурсів.
Так, законопроєкт 3275 від 29.03.2020 всупереч позиції Президента та Прем’єр-міністра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати вилучають з доходів місцевих бюджетів плату за землю та майно, створюють несправедливі умови для бізнесу, позбавляють громадян коштів від оренди паїв, таким чином забезпечують окремому великому бізнесу надприбутки коштом податків в бюджети всіх рівнів.

У разі прийняття цього та подібних законопроектів, у громад не буде коштів на виплати зарплат медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ!

Вимагаємо до голосування в Парламенті законопроекту 3275 провести засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та врахувати пропозиції Асоціації міст України, надані Президенту, Уряду, народним депутатам України 23 березня 2020 року", - йдеться у тексті.

Відкрите звернення підписали понад два десятки міських голів України. Серед них і очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!