Особлива краса: як франківка стала Miss Wheelchair world Ukraine 2021 і готується до міжнародного конкурсу


Не зважаючи на свої особливості, завжди рухатись вперед. Як не здатись перед життєвими труднощами, віднайти в собі сили й підкорювати вершини – знає наша героїня.

Історія іванофранківки Христини Сирової-Ковалишин заставляє замислитись. Вона змирилась зі своєю долею, зуміла привчити себе до візка, але не піддалась зневірі й не втратила життєвої наснаги. Зараз Христина, яка вже 11 років пересувається виключно на візку, живе повноцінніше, аніж деякі здорові люди. Саме вона нещодавно перемогла в конкурсі краси, пише ВЕЖА.

Якщо людина не має чим зайняти себе, не розуміє своїх бажань і не має цілей, то обов’язково захворіє. Як мінімум на нудьгу”, – запевняє Христина.

Іванофранківка Христина Сирова-Ковалишин здобула перемогу на Всеукраїнському етапі конкурсу краси Miss Wheelchair world Ukraine 2021. Втім, йдеться не про всім звичний формат конкурсу для красунь, де оцінюють дефіле. Конкурс краси проводився для дівчат, які користуються колісним кріслом. Тож зараз Христина готується представляти Україну в Мексиці на Міжнародному етапі конкурсу Miss Wheelchair World.

Не зважаючи на свою особливість, Христина живе активним та наповненим життям. Вона є авторкою 4-х книг, працює психологом, громадським діячем, дієтологом, виступає спікером під час багатьох проєктів. Її книга “Бачу Сни” у 2015 році увійшла у двадцятку кращих книг України від молодих авторів. А ще разом із чоловіком вона створила благодійний фонд. За останні 6 років провела близько 100 заходів для людей з інвалідністю. Христина власним прикладом надихає інших.

Попри роботу в багатьох сферах, жінка зізнається, що найбільше їй до душі саме психологія.

Христина Сирова-Ковалишин: “В мене психологічна освіта і я справді знайшла себе в цьому. Сотні задоволених клієнтів та безліч позитивних рекомендацій говорять все за мене. Я проводжу тренінги, семінари, марафони на різні тематики”.

Історія франківки вражає. Ще 11 років тому, Христина займалась бально-спортивними танцями, а сьогодні пересувається виключно на візку. Втім, щодня вона демонструє, що будь-які обмеження – це тільки наші психологічні бар’єри. Варто просто взяти життя у свої руки й не зважаючи ні нащо, рухатись вперед.

Христина Сирова-Ковалишин: “Про конкурс краси мені розповіли організаторки Miss Wheelchair World Ukraine Оксана Кононець та Уляна Пчолкіна. Насправді я дуже сумнівалась щодо своєї участі. Втім, це можливість вкотре згадати про потреби й права людей з інвалідністю”.

В Христини двоє діток: сину 3 роки й доньці 10 місяців. Через свій вік, вони потребують постійної уваги батьків, тож участь в конкурсі була під питанням. Христина сумнівалась, чи вистачить їй часу та сил достатньо підготуватись.

Христина Сирова-Ковалишин: “Двоє моїх діток в тому віці, коли потребують багато уваги. Такий серйозний конкурс вимагає неабиякої підготовки. Мене підтримували родичі й близькі друзі, підштовхували до того, щоб я все ж спробувала. Вони казали, що варто використати цю можливість, щоб потім не шкодувати”.

Особливістю цьогорічного конкурсу краси Miss Wheelchair World Ukraine був ще й формат його проведення. Пандемія внесла корективи й усі етапи конкурсу відбувались онлайн.

Христина Сирова-Ковалишин: “Всі учасниці мали заповнити анкети, вислати свої фото, а ще записати відеовізитку і відповісти на безліч питань. До фіналу пройшло 5 дуже достойних дівчат. Скажу відверто, конкурентки були сильні, красиві, мали власні досягнення”.

Фінал конкурсу можна було побачити у прямому ефірі. Кожна учасниця демонструвала свій соціальний проєкт. Тож журі присвоювали перемогу не тільки найкрасивішій дівчині, а і її проєкту.

Христина Сирова-Ковалишин: “Мій соціальний проєкт “Пере-крок” – переступити свій біль. Я працювала над ідеєю табору психоемоційної реабілітації для людей, які перенесли сильне емоційне потрясіння. Йдеться і про переселенців, людей з інвалідністю, тих, хто втратив близьку людину і навіть тих, хто важко перехворів на коронавірусну хворобу.

Перемога у конкурсі дає можливість голосно і красиво розповісти про потребу змінити суспільство. Інвалідність стосується кожного, але не обмежує нікого”.

Попередньо в Христини вже був досвід участі в конкурсах краси. У 2018 році вона брала участь у Всеукраїнському конкурсі краси “Краса без обмежень” та отримала титул “Друга віце Міс”. Вже у 2019 році організувала та провела конкурс краси для дівчат, що користуються колісним кріслом “Королева Прикарпаття”. Тож з умовами таких конкурсів жінка вже була знайома і знала, чим дивувати членів журі.

Христина Сирова-Ковалишин: “Цьогоріч ми з чоловіком брали участь в конкурсі для сімейних пар “Світ без обмежень” та здобули титул “Амбасадори”. Участь в таких проєктах – це можливість бути активним в питаннях людей з інвалідністю, реально впливати на інклюзію, на її історію, яку ми творимо”.

Вже у жовтні наступного року Христина відправиться у Мексику, щоб представляти Україну на Всесвітньому конкурсі Miss Wheelchair World. Втім, попереду ще багато місяців плідної підготовки.

Попереду ще багато роботи, бо потрібно з гідністю представити Україну в Мексиці. Хочу досконало вивчити англійську та ділову мову, зайнятись акторською майстерністю. Мені ще в край необхідна фізична реабілітація, щоб мати сили та здоров’я на подальшу участь в конкурсі. Також хочу реалізувати проєкт Пере-крок”. До речі, мені дуже хочеться видати свою п’яту книгу, яка вже закінчена. Загалом справ у мене багато, але головне, аби моє здоров’я було в нормі. Тоді й сили будуть для реалізації всіх планів та ідей”, – запевняє Христина Сирова-Ковалишин.

Життя Христини багате на події, поїздки, проєкти та творчі заходи. Вона каже, що це все для неї як ліки. Зокрема й робота в БФ “Хребет” теж приносить жінці задоволення. Цю організацію вона з чоловіком створила ще у 2015 році й досі непосильно працює над освітою, інформуванням, мотивацією та інтегруванням людей з інвалідністю в соціум. Зараз подружжя планує ще й реалізувати проєкт на основі соціального підприємництва. На питання, як жінка все встигає, Христина посміхається.

Христина Сирова-Ковалишин: “Не встигаю зовсім нічого (сміється). Хотілось би набагато більше. Як не крути, але життя дуже швидко проходить. Я зрозуміла, що потрібне чітке планування часу, стратегія і звісно підтримка близьких. Так, без підтримки дуже важко у цьому житті. Людина з інвалідністю не відрізняється від інших, окрім способу пересування. Натомість кожна людина цієї планети має свої індивідуальні особливості. Наприклад, мене іноді супроводжує апатія, лінь, фізична й емоційна втома. Буває, виникають обставини, які зовсім не залежать від мене. Все ж я знаю, що хочу в цьому житті та переконана, що кожен, хто чітко розуміє свої цілі, буде завжди рухатись вперед”.

Попри нелегку підготовку до Всесвітнього конкурсу краси Miss Wheelchair World, Христина ще й турбується про фінансову підтримку. Жінка зізнається, що попереду багато роботи, а бюджету немає. До того ж важливою складовою підготовки є ефектні образи для фотосесій, удосконалення своєї зовнішності, співпраця з глянцевими виданнями.

Христина Сирова-Ковалишин: “Голосно і красиво ми вкотре можемо привертати увагу до людей з інвалідністю. До того, що всі ми рівні та достойні гідного життя!”

З гордістю Христина розповідає про підтримку з боку рідних. Каже, що вони завжди підтримують її в усіх правах, тому й на поїздку в Мексику вже благословили. А мотивує Христину передусім досягнення власних цілей. Вона точно знає, якою хоче бачити себе через кілька років.

А ще мене мотивує віра у Бога та у вище призначення. Я щиро вірю, що все на цій планеті й в цьому житті не просто так”.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!