Палаци й замки Чернігівщини - подорожуємо з Києва на авто


Нам пощастило жити в прекрасній країні. Вона багата красою природи, м’яким кліматом та безліччю цікавих місць та історичних пам’яток, які просто необхідно відвідати й побачити не лише туристам, а всім жителям України. Особливо багато цікавинок є на заході країни. Це і старовинні замки, і фортифікаційні споруди, і прекрасні палаци та маєтки різних вельмож. Про архітектурну спадщину західної України знають практично всі, а от про принади козацького краю – Чернігівщини, відомо далеко не всім.

Якщо ви проживаєте в Києві та бажаєте побачити палаци та замки Чернігівської області, рекомендуємо вам їхати в подорож автомобілем. Не маючи власної машини можна звернутися в  оренда автомобіля в Києві і обрати будь-яку модель, в якій ви зможете комфортно та швидко подорожувати козацьким краєм. Коротко опишемо найкрасивіші та найцікавіші палаци та замки Чернігівщини, які варто відвідати.

Палац Галаганів у Сокиринцях

До села Сокиринці від столиці потрібно проїхати 185 км. Якщо зупинятися на каву, то дорога до місяця призначення займе не більше 3 годин. Аби доїхати до відомого палацу Галаганів, потрібно від’їхати від траси приблизно 4 км. Перед вами постане вишуканий архітектурний ансамбль, виконаний у стилі ампір. Комплекс зберігся досить добре. Всі його споруди побудовано на одній осі з селом.

Палац розташований посеред велетенського парку. Його білосніжні стіни увінчані декоративним куполом. Дивлячись на цей розкішний палац, можна чітко уявити, якою була палацова архітектура 18-19 сторіччя. Але зовнішній вигляд це не єдине, що приваблює столичних туристів до цієї будівлі. З нею пов’язано дуже багато цікавих історій. Головна з них розповідає про те, що замок був проклятий козаками. І це не дивно, оскільки Іван Галаган, який і спорудив його, свого часу стратив багато козаків на догоду московському царю.

Палац Тарнавських

Парк і палац Тарнавських розташований на березі р. Смош у Качанівці. Це унікальна садиба, оскільки її зовнішній вигляд не зазнавав жодних змін з момент зведення будівлі. Вона розташована на схилах між ставками та в оточенні паркової зони загальною площею 560 га. Знаходиться пам’ятка архітектури за 180 км від столиці.

Якщо нема власного авто, аби потрапити до палацу, ви можете взяти автомобіль в оренду і з комфортом доїхати до садиби. На карті вона може бути не позначена, тому їдьте по трасі Київ – Суми чи Київ – Чернігів в напрямку Ічні, а там вздовж дороги ви побачите безліч вказівників. Завдяки їм знайти палац буде нескладно. Приготуйтеся до того, що останні кілометри дороги до палацу знаходяться в досить сумному становищі.

Від палацу вздовж парку йде центральна алея, на її кінці розташована родинна усипальниця родини Тарновських. Колись ця садиба була прихистком для творчих людей, вони приїздили сюди разом зі своїми музами. З часом приймати таку велику кількість людей в палаці стало фінансово обтяжливо для господарів, вони стали банкрутами та були змушені продати свій маєток на аукціоні. Палац придбав власник цукрових заводів. Він був людиною прогресивною, тому провів у маєток воду та електрику.

Особливу увагу варто звернути на парк навколо маєтку. Він настільки густий, що подекуди здається справжнім диким лісом, а не штучним насадження. В ньому побудовано безліч прекрасних альтанок, в яких люблять усамітнюватися романтичні пари.

Палац Рум’янцева-Задунайського

Це велика будівля, навкруги якої є багато розкішних локацій для професійних фотосесій. Єдиний недолік цієї пам’ятки архітектури в тому, що вона знаходиться на відстані 268 км від столиці, то їхати до неї доведеться не менше 3 годин. Будувався цей палац на честь приїзду імператриці Катерини II. Саме тому будівля має форму літери «Е». Архітектор вирішив створити середньовічний замок з романтичними елементами. Втілити подібний тандем в життя для нього було досить складно, проте як сучасники його автора, так і нащадки в захваті від реалізації такого проекту.

Сам палац знаходиться досить в занедбаному стані. Він потребує реставрації і серйозних капіталовкладень. Але навідатися до нього варто хоча б заради мальовничого парку та приголомшливих краєвидів навколо будівлі.

Батуринська фортеця

Невеличке містечко Батурин розташовано за 224 км від Києва. Це козацька столиця Чернігівщини. В ньому безліч пам’яток архітектури часів українського козацтва, але найбільшої уваги заслуговує саме Батуринська фортеця. Вона є частиною Національно-культурного заповідника. Нещодавно будівля була відреставрована. Над реставрацію працювали професіонали, тому попри використання сучасних матеріалів були повістю збережені історичні особливості фортеці. Цікавість цієї споруди в тому, що в 17-18 сторіччях вона слугувала резиденцією для українських гетьманів.

Палац Пашковських

Аби потрапити в цей прекрасний палац, потрібно їхати від столиці до Козельця приблизно 80 км, потім повернути на північ до с. Кіпті. Через декілька кілометрів від нього повертаєте ліворуч та їдете до Чемер, де невдовзі побачите унікальну будівлю, виконану у неоготичному стилі. Вона була побудована в 19 сторіччі. В ній жив підприємець, що вперше відкрив у місті лікеро-горілчаний завод. Саме в цьому палаці був народжений Олексій Розумовський. Він був братом останнього гетьмана Запорізької Січі Кирила Розумовського. Він також прославився своїми амурними історіями з російською імператрицею Єлизаветою.

Кожен з палаців Чернігівщини відрізняється неймовірною красою та енергетикою. Оскільки всі вони розташовані на відносно невеликій відстані від Києва, це робить їх прекрасними локаціями для одно- та дводенних мандрівок автомобілем.

Промо