Пнівський замок відтепер можна відвідати онлайн


Завдяки проєкту «Кишенькова країна» Пнівський замок відсканували та зробили 3D-модель.

«Кишенькова країна» не тільки про оцифрування популярних архітектурних пам’яток. Проєкт значною мірою покликаний розширити та збагати ваші уявлення про різноманіття української культури. Про це йдеться на сторінці Кишенького міста, пише Бліц-Інфо.

Причому культури у всіх її проявах: будівлі, поставлені на облік як пам’ятки архітектури, сучасні пам’ятники, що знайомлять з минулим, а також просто милі серцю руїни. Саме до таких належить Пнівський замок в Івано-Франківській області. Сучасні його залишки не дозволяють в деталях уявити, як велично він виглядав кілька сторіч тому, однак його сіра громадина, що потопає в зелені довкола, все ще зачаровує туристів та випадкових подорожніх.

Зараз від Пнівського замку залишився лише п’ятикутний стіновий периметр з тесаного каменю та цегли з поодинокими напівзруйнованими вежами. Заснували цей замок вихідці магнатського роду Куропатвів, яким польський король Владислав Опольський у XIV ст. дарував привілей на прикарпатські землі. Замок був потрібний, щоб обороняти землі Покуття та торговий шлях з Карпат. Робочою силою були селяни стародавнього селища Пнів, що було неподалік. Воно і дало назву замку.

Переглянути 3D-модель Пнівського Замку можна за посиланням.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!