Похорон принца Філіпа. Як Британія попрощалася з чоловіком Єлизавети II


Урочистий королівський похорон герцога Единбурзького відбувся в суботу, 17 квітня, в каплиці Святого Георгія при королівському Віндзорському замку під Лондоном.

В останню путь принца проводжали не лише найближчі, які були присутні на похороні, але й уся Велика Британія, пише ВВС.

Як і хотів принц Філіп, його похорон був королівським, але не державним - без церемонії публічного прощання.

Водночас церемонію транслювали на телебаченні, а о 15:00 за британським часом (17:00 за Києвом) Британія вшанувала чоловіка королеви хвилиною мовчання.

Попри те, що британцям рекомендували стежити за церемонією з дому, сотні охочих зібралися біля Віндзору, щоб також провести в останню путь принца Філіпа.

Як відбувався похорон

філім
 
Підпис до фото,

Труну принца обернули його особистим штандартом, елементи якого символізують різні сторони його життя: від народження у грецькій королівській родині до британських титулів. Зверху лежать його шабля та флотський кашкет

О 14.45 за британським часом (16.45 за Києвом) труну з тілом принца помістили в Land Rover - автомобіль у військовому стилі, який принц Філіп сам в 2016 році допоміг модифікувати.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Згодом у супроводі королівських морських піхотинців, труна вирушила з приватної каплиці Віндзорського замку, де тіло принца спочивало перед похороном, до каплиці Святого Георгія.

похорон філіпа

За труною пройшли ходою члени королівської родини, зокрема принци Чарльз, Ендрю, Едвард та принцеса Анна, а також онуки - принци Вільям і Гаррі. До них приєдналися син принцеси Анни Пітер Філіпс та її чоловік віцеадмірал Тім Лоуренс, граф Сноудон.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

За ними пройшли члени штабу покійного герцога, зокрема його особистий секретар, бригадний генерал Арчі Міллер Бейкуелл, офіцер особистої охорони, два пажі і два камердинери.

Королева прибула до каплиці в окремому автомобілі.

похорон філіпа

Уздовж дороги, по якій везли тіло принца, вишикувалися службовці королівського флоту, морської піхоти, горян, четвертого батальйону королівського полку Шотландії і ВПС.

Загалом в церемонії взяли участь понад 730 британських військовослужбовців, адже для герцога, який служив на флоті, збройні сили були завжди важливими.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

На галявині біля східної частини замку на честь принца загін королівської кінної артилерії дав салют з гармат, після якого у країні запанувала хвилина мовчання.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,REUTERS

Після цього труну внесли в каплицю Святого Георгія.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,REUTERS

Хто був на церемонії в каплиці

Службу в каплиці Святого Георгія провів її настоятель архієпископ Кентерберійський, який висловив вдячність принцу за "його рішучу віру та відданість, за високе почуття обов'язку і доброчесність, за життя в служінні нації та співдружності, а також за мужність і натхнення його лідерства".

Через коронавірусні обмеження там було лише близько 30 людей, усі дотримувалися вимог соціальної дистанції та були у масках.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,REUTERS

До списку гостей, окрім королеви, увійшли передусім найближчі - четверо дітей королеви та герцога, а також восьмеро їхніх онуків з чоловіками і дружинами.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Зокрема, щоб попрощатися з дідусем, на похорон зі Сполучених Штатів прибув принц Гаррі.

Його вагітна дружина Меган Маркл за рекомендацією лікаря залишилася у США. Її прессекретар уточнив, що вона стежила за церемонією вдома в Каліфорнії та долучила до їхнього з Гаррі вінка записку, написану від руки.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Правнуків королеви і принца Філіпа на церемонії не було.

Також в каплиці були діти покійної сестри королеви - принцеси Маргарет та троє родичів принца Філіпа з Німеччини.

похорон філіпа
 
Підпис до фото,

Королева Єлизавета II сиділа окремо від всіх, найближче до вівтаря. Найближче до неї сидів її син принц Ендрю, герцог Йоркський

Після служби принца поховали у королівській усипальниці, його труну опустили в склеп з допомогою електричного механізму.

Цей момент не транслювався публічно.

похорон філіпа

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Після цього королівська родина залишила каплицю.

похорон філіпа

Королева першою вийшла з каплиці, за нею йшли принц Вельський та його дружина герцогиня Корнуольська, а за ними решта королівської родини.

Після цього Єлизавета II поїхала на своєму автомобілі.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!