Понад 40% суддів Івано-Франківщини є недоброчесними, - аналіз ЧЕСНО. Фільтруй суд!


Сьогодні, 21 жовтня кампанія "ЧЕСНО. Фільтруй суд!" презентувала аналіз доброчесності суддів першої інстанції Івано-Франківської області.

Всього аналітики кампанії проаналізували інформацію про 95 служителів Феміди першої інстанції Івано-Франківської області. За результатами аналізу щонайменше 41% суддів першої інстанції у Івано-Франківській області порушили хоча б один критерій доброчесності, передає кореспондентка Бліц-Інфо.

Як розповіла координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! Людмила Слива, доброчесність суддів аналізували за п'ятьма критеріями: непричетність до корупції, або кримінальних правопорушень; непричетність до ухвалення сумнівних рішень, відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків; непричетність до порушення прав людини; дотримання норм професійної етики.

"Якщо говорити про суддів першої інстанції Івано-Франківської області, то із 95 чинних вершителів права 39 порушили хоча б один із зазначених критеріїв. Тобто, 41% суддів, згідно з нашою методологією, є недоброчесними. Порушеними критеріями були непрозорі статки (36 випадків) та порушення прав людини (4 випадки). Отже, 36 суддів мають непрозорі статки - індикаторами є приховування статків суддів, або його родичів, невідповідність стилю життя задекларованим доходам та невідповідність відомостей при порівнянні декларацій судді. Наприклад зазначений критерій порушив суддя Коломийського міськрайонного суду Олександр Калинюк. Так, згідно з декларацією за 2014 рік відсутні відомості про право власності, чи право користування на нерухоме майно. Хоча законодавство зобов'язує декларувати об'єкти нерухомості, які належать судді, чи членам його сім'ї на праві приватної власності, або знаходяться в них в оренді. Таким чином суддя мав би задекларувати житло, у якому проживає. Та цього зроблено не було", - зауважує Людмила Сливка.

Також зазначений критерій порушила суддя Городенківського районного суду Лілія Федів. Тут активісти знайшли невідповідність відомостей при порівнянні декларацій судді за різні роки. Зокрема, у 2014 та 2015 роках суддя не вказала будинок дочки, а вже в декларації за 2016 рік зазначила будинок на праві користування, вказавши, що він перебуває у її власності з 1998 року. Це є порушенням критерію прозорості статків. 

Серед недоброчесних суддів, які порушили права людини є: суддя Івано-Франківського міського суду Станіслав Бородовський, суддя Рожнятівського районного суду Ганна Калиній, суддя Снятинського суду Михайло Калиновський, суддя Коломийського міжрайонного суду Василь Веселов. 

Більше про це у відео:

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!