Поранені бійці з Калуша і Негівців у США стали на ноги


Боєць добровольчого батальйону "Донбас" Олег Івахнюк, поранений 2014 року, вдруге повертається до нового життя. А десантник Андрій Насада, втративши на війні дві ноги, вже міцно стоїть на протезах.

Нині Олег Івахнюк та Андрій Насада перебувають на лікуванні та реабілітації в США, де ними опікується благодійний фонд "Revived Soldiers Ukraine", інформують "Вікна".

На сторінці фонду оприлюднили нову світлину, як виглядають наші захисники, які тренуються знову ходити.

Нагадаємо, що десантник Андрій Насада з села Негівці Калуського району, який втратив ноги, в грудні 2022 року зробив перші кроки на біонічних протезах.

З 2014 року Андрій Насада служив у легендарній 80 десантно-штурмовій бригаді. З початком повномасштабної війни доєднався знову до своєї бригади й поїхав на Херсонщину як аеророзвідник. Після п’яти місяців служби, під час виїзду на бойове завдання підірвався на протитанковій міні. Отримав травматичну ампутацію обох ніг вище колін, втратив 3 пальці правої руки, втратив одне око і частково зір на іншому оці.

Вартість біонічних протезів, які вдалося зібрати фонду, склала 38 тис. доларів США за собівартістю запчастин. Біонічні коліна Андрія не бояться води і можна навіть ходити в душ.

Крім того, бійцеві завдяки медикам у США повернули зір, адже в оці знайшли шмат гуми.

Крім операції на очах, медики провели часткову пластику обличчя, прибрали глибокі шрами. Також видалили чорний порох, який зайшов глибоко під шкіру обличчя. Буде наш Андрійко красунчик, — впевнені волонтери.

Інший боєць, який нині в США, ветеран батальйону "Донбас" Олег Івахнюк з Калуша понад 8 років бореться за повноцінне життя.

Три кулі повністю розтрощили кістку стегна, а недбале лікування в Україні лишили Олега паралізованим від грудей після одної з операцій, коли неправильно зробили анестезію та ще й занесли інфекцію.

"Ми разом з отцем Миколою Бурядником взялися за Олега ще у 2019 му році і привезли на лікування до Чикаго. 2 роки — 2 довгих роки в Чикаго відновлювали здоров'я Олега: операція — боротьба з інфекцією — реабілітація, і так по колу. Олег почав ставати на ноги, ходити, і з початком повномасштабного вторгнення повернувся до України волонтерити", — згадувала голова благодійного фонду "Revived Soldiers Ukraine" зі США  Ірина Ващук Дісіпіо.

З початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року Олег повернувся з Чикаго в Україну і їздив на фронт з допомогою для побратимів. Він на візочку навіть сидів в окопі з хлопцями під час обстрілів. Поки не впав на стегно і не отримав запалення кульшового суглоба, який був поставлений в США.

"І пів року гнив в калуській лікарні. Ми повернули Олега назад до США і одразу до University of Illinois Hospital",— розповідала голова благодійного фонду.

Олега успішно прооперували, закрили відкриту рану і, як видно на фото, Олег уже знову пробує ходити, а не сидить в інвалідному візку.

Як відомо, калушанин переніс понад 30 операцій після складного поранення у 2014 році біля Попасної Луганської області.

Раніше благодійний фонд "Revived Soldiers Ukraine" опікувався  десантником 80 бригади, калушанином Станіславом Стовбаном, який втратив на захисті Донецького аеропорту ногу.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!