Повінь пошкодила газопроводи в Богородчанському та Надвірнянському районах


У зв’язку із сильними дощами, на Прикарпатті без газопостачання залишилося 1175 споживачів.

Це мешканці Богородчанського та Надвірнянського районів. У затоплених населених пунктах фахівці «Івано-Франківськгазу» здійснюють позапланове обстеження мереж. Однак, через значне підняття води, наразі не можуть приступити до заміни пошкоджених газопроводів та відновлення газопостачання. Про це пише прес-служба "Івано-Франківськгаз.

У Богородчанському районі, внаслідок підняття води в річці Манявка, пошкоджено газопровід середнього тиску: без газопостачання залишилися 627 домогосподарств у с. Бабче, ще 95 – у с. Жураки. Не оминула повінь і Надвірнянський район. У селі Гвізд річка Лукавець завдала шкоди газопроводу середнього тиску. Без газопостачання перебуває 453 домогосподарства та 3 комунальних підприємства. 

У підтоплених села зараз працюють газовики: служби комплексно-приладного обстеження, підземних газопроводів та АДС. Загалом задіяно 25 фахівців та 7 спецавтомобілів. Газовики проводять позачергове обстеження мереж, з метою визначення їх стану. 

«На складах «Івано-Франківськгазу» є усі необхідні матеріали та труби для ліквідації наслідків негоди та відновлення газопостачання. Однак, і через високий рівень води, наші фахівці не можуть обстежити усі затоплені газопроводи», – каже технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Газовики обіцяють, як тільки спаде вода, одразу розпочнуть роботи по заміні пошкоджених мереж та відновлення газопостачання із залученням спеціалізованої техніки для облаштування опор в руслі річки.