Прикарпатка хотіла продати телефон, але віддала шахраям 32 тисячі гривень


За допомогою до поліції Коломийщини звернулась місцева мешканка. Вона стала жертвою шахраїв.

Як встановили слідчі, жінка в інтернеті хотіла продати мобільний телефон. Вона створила відповідне оголошення. Опісля на телефон жінки покупець надіслав посилання, в якому необхідно було ввести дані банківської карти, на яку нібито мали надійти кошти за товар, що жінка і зробила.

Відтак з карти аферисти зняли близько 32 тисяч гривень. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство).

Поліція Прикарпаття вкотре звертається до громадян і наголошує пам`ятати:

часто зловмисники створюють аналог вже існуючої сторінки з товаром, від себе додає тільки номер телефону і банківської карти.

Усі інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок.

обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця. Таким чином можна буде знайти відгуки або ж компрометуючу інформацію;

не поспішайте робити передоплату;

якщо вам пропонують перерахувати кошти на картрахунок – вимагайте від продавця (або покупця) копію паспорта, а від інтернет-магазинів – реєстраційні документи. Шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжності між анкетними даними продавця та власника картрахунку;

не купуйте товар за заниженою ціною.

Перевіряйте реальну вартість такого товару в мережі або в магазинах, а також на сайтах порівняння цін. Низька ціна - перша ознака обману.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!