Прикарпатські депутати звернуться до Зеленського щодо справи Романа Червінського


На чергову 29-у сесію обласної ради винесено 42 питання. Такий проєкт порядку денного запропонувала до розгляду депутатського корпусу президія Івано-Франківської обласної ради.

Першими депутатам запропоновано розглянути звернення до керівництва держави щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича та щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки.

Довідка: Роман Червінський – офіцер Сил спецоперацій і колишній співробітник Головного управління розвідки. Його звинувачують у перевищенні службових повноважень під час спроби викрадення російського військового літака. Обвинувачення стверджує, що внаслідок його дій РФ завдала ракетного удару по аеродрому "Канатове" у Кіровоградській області в липні 2022 року.

Також на розгляд обласної ради винесуть питання "Про складання депутатських повноважень" Віктором Шевченком (фракція "За майбутнє") за його ж заявою. На минулій сесії, у грудні, Віктор Шевченко попросив відсторонити його з посади голови комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства. Облрада тоді таке прохання підтримала, пише "Бліц-Інфо". 

Відповідно до плану роботи обласної ради на 2024 рік інформацію про діяльність структурних підрозділів за минулий рік представлять керівник обласної прокуратури та начальник Головного управління Національної поліції України в області. Також звіт про роботу представить постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Читайте також: В обласній філармонії Івано-Франківська буде новий керівник?

Водночас депутатам запропоновано затвердити рішення про виконання трьох обласних програм, внести зміни до двох діючих та схвалити дві нові програми. Йдеться про програму підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік та про обласну комплексну програму “Утвердження функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області” на 2024-2026 роки.

Серед інших питань, включених до проєкту порядку денного сесії – низка проєктів рішень, які регулюють майнові відносини, а ще передбачають внесення змін до діючих рішень обласної ради. Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської обласної ради.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!