Прикарпатського спортмена відсторонили від участі в Олімпійських іграх


Виступити в Токіо не зможуть представники України в метанні молота, а також спортивній ходьбі та естафеті.

Трьох українських легкоатлетів - Михайла Гаврилюка (метання молота), Назара Коваленка (спортивна ходьба) та Наталю Пироженко-Чорномаз (естафета 4х400 метрів) відсторонили від змагань. Про це повідомляє Athletics Integrity Unit (AIU) — незалежна організаація по боротьбі з допінгом у легкій атлетиці, пише Суспільне.

Читайте також: На Олімпійських Іграх змагатимуться четверо прикарпатців

Причина рішення, прийнятого AIU, пов'язана з допінг-справами, які були відкриті відносно українських легкоатлетів. Через відсторонення усі три спортсмени не зможуть виступити на Олімпійських Іграх у Токіо в своїх видах.

Це вдруге за останні три дні українських спортсменів відсторонюють від Олімпіади. Перед цим через підозру у вживанні еритропоетіну змагання пропустить триатлоністка Юлія Єлістратова.

Проте причина відсторонення Гаврилюка, Коваленка та Пироженко-Чорномаз має інший характер.

Чому українців відсторонили від Олімпіади-2020?

Згідно з міжнародними правилами у відбірковий період та перед виступами на змаганнях кожен легкоатлет повинен здати відповідну кількість змагальних та позазмагальних допінг-проб - три тести терміном до десяти місяців.

Через пандемію коронавірусу календар змагань зазнав змін. Спортсменам, які відібралися на Олімпіаду в заключні тижні, необхідно були здати три позазмагальні допінг-проби в обмежений період часу.

Гаврилюк, Коваленко та Пироженко-Чорномаз не надали достатньої кількості допінг-проб. Відповідно, Athletics Integrity Unit через це вирішив їх відсторонити.

Назара Коваленка в минулому дискваліфікували на три роки через вживання допінгу. Однак термін дискваліфікації сплинув у 2020-му, після чого він відновив виступи.

Перед стартом Олімпіади відсторонення отримав також важкоатлет Дмитро Чумак, гімнаст Олег Верняєв та легкоатлет Ігор Главан (спортивна ходьба на 50 км).

Відсторонені спортсмени: що про них відомо

Михайло Гаврилюк - 22-річний метальник молота, у 2021 році став срібним призером чемпіонату України і посів четверте місце на молодіжному Євро з легкої атлетики.

Назар Коваленко - 34-річний представник у спортивній ходьбі. У 2011 та 2021 роках переміг на чемпіонаті України зі спортивної ходьби на 20 км.

Наталя Пироженко-Чорномаз - 24-річна бігунка, в Токіо мала виступити в естафеті 4х400 метрів. У 2017 році стала чемпіонкою України на цій дистанції.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!